Hanspaulka: Shooters Morava FC - Blšany FK 4:6 (1:0)

Ve středu 23.4.2014 se hráči Blšan střetli v rámci Hanspualské ligy ve sportovním areálu Mikulovka v Praze na Opatově s týmem Shooters Morava.

Tým který se na podzim v šesté lize jentaktak zachránil na nás čekal na hrřišti v 18:15.

Na zápas se rozhodčí nodostavil a tak ho pískal nehrající Dominik Lipár.

Utkání za slunečného počasí začali borci Blšan poněkud vlažněji, první vážnější šanci na straně Blšan měl Sádecký, který napadal rozehrávku Moravanů a to bylo za první poločas ze strany Blšan vše.

Otěže zápasu převzali hosté, kteří se hned v 6.té minutě ujali vedení po rohu, kdy se míč dostal k nepokrytému hráčí a ten přes skrumáž pohotově otevřel skóre zápasu.

Hra plynula, hráči Blšan byli bez pohybu a soupeř přes mnoho možností ke skórování vedl stále po poločase 1:0.

Ve druhém poločase hráči Blšan přidali trochu pohybu a aktivity na své kopačky a podařilo se jim ve 32. minutě Kalendou srovnat.

Následně se  v 37. minutě dostali hráči Blšan do vedení, kdy únik 3 na 2 zakončoval po přihrávce Kalendy Andras.

Hosté nesložili zbraně a ve 39. minutě, opět z rohu, vyrovnali, kdy nikym neatakovaný hráč soupeře se obtočil okolo dvou Blšanských obránců a srovnal.

Blšany po obdržené brance upadli do zmaru a letargie a jejich hra začla být plná nepřesností. Miče ztráceli hráči naprosto zbytečně a nedokázali si dobře přihrát na 2 metry, čehož soupeř, který byl při chuti lehce využil a ve 42.minutě poslal Netopil Moravany do vedení.  Hra Blšan byla v tuto chvíli na bodě mrazu, tým se sice snažil útočit, ale bylo to buďto nepřesné, nebo to obrana Moravanů odvrátila.

V 50. minutě přidali Moravané po krásné akci další branku a rýsovala se nám tu 10 minut před koncem první letošní prohra Blšan v soutěži. Soupeř totiž vedl 4:2.

V 57. minutě Blšany snížili na rozdíl jednoho gólu díky tečované střele Andrasem, soupeř sice reklamoval v klubku hráčů ruku, ale rozhodčí ani asistent ji nepostřehli.

Moravané tedy vedli o gól 4:3 a vypadalo to že si svůj náskok pohlídají a utkání dovedou do vítězného konce, opak byl ale pravdou, soupeř se po obdržené brance přestal koncentrovat a nejprve v 58. minutě Kalenda střelou vyrovnal a následně v 59. opět Kalenda dostal tým Blšan do vedení a v 60 minutě kdy se Moravané snažili vyrovnat při úniku 3 na 1 zakončoval do prázdné brány Křivka.

Tým Blšan tedy během 3 minut dokázal prohrané utkání otočit ve svůj prospěch.

Sestava Blšan : M.Ferčák – T. Novák, R. Spazier ,P. Pivoda,  – L. Andras, L. Kalenda  (P. Macháček,  V. Sádecký ,J. Křivka)

Co se o zápase píše v Týdeníku Hanspaulka

4-kolo