Hanspaulka: Spravedlivá dělba bodů FK Blšany - Borcibalona B (5:5)

Další zápas fanoušků Blšan v soutěži malé kopané pod záštitou PSMF se konal ve čtvrtek ve 20:45 na hřišti Mikulova na Opatově.

Soupeřem v čase výkopu Ligy mistrů :) byl B-tým prvoligového mužstva Borcibalona.

Utkání se hned od začátku hrálo v rychlém tempu. Hned ve druhé minutě se dostal do samostatného úniku Sádecký kterého vysunul Kalenda, bohužel brankáře neprostřelil. Blšany měly dále tak který vyústil v první gól utkání, kdy se v 9.té minutě dostal po přiťuknutí Sádeckého k míči Macháček a otevřel skóre utkání. (1:0).

Tlak Blšan neustával a soupeř se dopustil na své půlce faulu a Kalenda z trestného krásnou ranou, která se otřela o pravou tyč a zaplula do branky, přidal v 11.té minutě gól na 2:0.

Pak převzal iniciativu soupeř a Blšany uspány dvoubrankovým vedením začali být laxní. To se jim vymstilo kdy se dostal míč  po rohovém kopu  na hranici vápna a nikým nekrytý soupeř se štěstím propálil klubko hráčů a v polovině prvního vstřelil kontaktní gól.

Blšany sice začaly mít opět navrch, ale šance Kalendy, Sádeckého a Andrase navýšení vedení nepřinesly, a tak opět zaůřadovalo pravidlo nedáš, dostaneš a soupeř nikým nekrytý, kdy Blšanská obrana už cítila poločasovou klobásu, ve 22. minutě vyrovnal na 2:2.

Hned po rozehrání se ale do zakončení hnal Kalenda, který ale ještě přiťuknul míč volnému Macháčkovi, který strhnul opět vedení na stranu Blšan, ale to nebylo vše,  soupeř se nevzdal a do poločasu vyrovnal.

A bylo hůře, po změně stran Borcibalona převzala iniciativu, kterou korunovala trhákem o dva góly a nad Blšanskými hráči se začalo smrákat. Nejprve v 36.minutě tedy poslal hosty ,po hrubce v rozehrávce Blšan, do vedení Šafář a následně kapitán Borcibalóny Pecha přidal gól z trestného kopu a Blšany prohrávaly 3:5.

Zbývala skoro půlka poločasu , Blšany zkusily zabojovat o výsledek, šancí na obou stranách na změnu skóre přibývalo, nejprve Macháček mohl sám před brankářem snížit, ale na poslední chvíli mu do přihrávky dal nohu soupeřův hráč, Andrasovi se nepodařilo přehodit rychle vyběhnuvšího gólmana soupeře, a ani Sádeckého povedená střela se neujala.

V 45.minutě proměnil svůj samostatný únik Kalenda  a soupeř začal mohutně tlačit, vědom si svého hubeného vedení o gól.  Blšanům se 5. minut před koncem podařilo srovnat, těsně před koncem obětavým skluzem zachránil Macháček samostatný únik na gólmana Blšan, a kdyby v poslední minutě rozhodčí při samostatném úniku Kalendy nepískl konec utkání, bůhví jestli by se zase nepodařilo zápas otočit. Musím uznat kvalitu obou mužstev a dělba bodů byla spravedlivá.

Přijdte ve čtvetek 15.5. opět „v čase Ligy mistrů“, čili 20:45. Podpořit v boji o první místo v tabulce hráče Blšan do areálu Mikulova na třetí hřiště v Praze na Opatově.

Sestava Blšan: Ferčák – Novák, Ležák, Macháček – Kalenda, Sádecký (Andras)

borcibalona

6kolo-tabulka