Hanspaulka: PRKA - FK Blšany 2:3 (0:0)

Ve středu 2.4.2014 od 20:00 nastoupili fotbalisté Blšan k druhému utkání Hanspaulské ligy v této sezóně v Areálu divizní Aritmy proti týmu PRKA.

Zápas jsme absolvovali oproti prvnímu zápasu v pozměněné sestavě. Z opor chyběly Kalenda, Konejl a Křivka, ale zase se do sestavy navrátili po dlouhodobé absenci Spazier a Sádecký.

Díky opozdilcům na obou stranách se utkání prvních 10 minut hrálo u obou mužstev o jednoho hráče v poli méně, čili (5+1, místo 6+1).
Soupeř byl sice aktivnější, ale do brankových příležitostí se dostávali spíše hráči Blšan, kteří několikrát nebezpečně zahrozili před soupeřovou brankou. Po jedné z takovýchto akcí přestřelil po pasu Andrase Spazier prázdnou branku soupeře.

Pak také soupeř vystrčil růžky a několikrát jeho útočné výpady uhasila dobře sformovaná obrana, nebo brankář Blšan.

Těsně před koncem poločasu padla za oplácení první žlutá karta utkání, kterou dostal Spazier. Poločas skončil díky neproměněným šancím bez branek.

V druhém poločase se událo vše podstatné.

Soupeř se napřed ve 32.minutě dostal po chybě Nováka do vedení 1:0 gólem Mareše a následně své vedení za další tři minuty pojistil, kdy celou obranu vyšachoval Kutek a následně proměnil svůj samostatný únik.

Blšany nesložily zbraně a začaly se tlačit do útoku, šance měli Sádecký, Ležák a Andras, kde posledně jmenovaný se štěstím po nahrávce Spaziera snížil na rozdíl jednoho gólu ve 40. minutě.

Za další chvíli bylo ovšem srovnáno, kdy pomocí obou tyčí a opět nahrávajícího Spaziera Andras uvedl utkání do nerozhodného stavu.

Soupeř byl v útlumu a Blšany měly nadále šance, 2× běžel na brankáře PRKY v samostatném úniku Sádecký, v jednom případě míc brankář chytil ve druhém se podařilo obránci soupeře naposlední chvíli gólu zabránit.

Ve 48. minutě Andras po samostatném průniku vápnem a obtočením okolo obránce strhl vedení na stranu Blšan a dovršil svůj hattrick. Zároveň hned v další akci vyfasoval žlutou kartu za držení soupeře za dres, při jeho úniku.

Soupeř se začal hnát za vyrovnání,  nejprve dvakrát nastřelil v pohodě chytajicího gólmana,  následně neproměnil tutovou šanci kdy jejich hráč po vykombinování gólmana i obrany přestřelil prázdnou bránu.  Další akci Blšany odvrátily na roh a soupeř z něj mohl utkání opět vyrovnat, kdy nastřelil nejprve pravou a posléze i levou tyč Blšanské svatyně.

V poslední minutě mohl skóre pro Blšany navýšit Ležák, ale svůj unik po kombinaci se Spazieram a Andrasem nezakončil.

PRKA – FK Blšany 2:3 (0:0)

3× Andras

Lipár – Novák,Ležák,Pivoda – Spazier,Andras (Sádecký)

Tabulka po druhém kole