Hanspaulka: Posledních pět minut body přineslo

20.5. 2014 se na hřišti Motorletu střetli Blšanští Hanspaulkoví borci s týmem HNK Praha, taktéž možný aspirantem na postup. (Spolu s Blšany tam Patří momentárně Tuscarora 03, ale drápají se na špici také Žalud United, Fešáci ve vatě a zmiňované HNK Praha.)

Soupeř se scházel jako švábi na pivo a tak jsme začli v mírném zpoždení.

V prvním poločase měli šance oba tými, ale Blšanstí hráči se vrátili opět k výkonům jako na houpačce a nebyli si schopni na metr pořáně přihrát a pokud se ke střele dostali, zlikvidovala ji obrana soupeře či dobře chytající brankář soupeře.

Soupeř byl aktivnější a v prvním poločase nás sice přestřílel, ale vetšina jeho střel byla jen propagačních, a tak poločas skončil bezbrankovou remízou.

To druhý poločas byl poměrně zajímavější. Soupeř přidal na aktivitě a Blšany nestíhaly, v půlce druhého poločasu soupeř místo prázdné brány trefil jen tyč a Blšany stále nestíhaly a byly něpřesné v koncovce i v přihrávkách a toho soupeř využil kdy nejprve v 47 poslal svůj tým o vedení. Blšany se o odpověď snažily, zabraly ale branku vsítil opět soupeř a když už se zdálo. že skoro za tmy prohrajeme ze 2 útoků se prosadil Kalenda a Konejl a Konejl mohl i stav utkání zvrátit v poslední akci v zisk dvou bodů pro Blšany, jenomže ho přihrávka o pár cm minula a nemohl tak  ve skluzuzasunout míč do prázné brány soupeře.

Utkání tedy skončilo spravedlivou remízou.

Jak to viděl soupeř:
20.05.2014 20:15

FC HNK PRAHA - FK BLŠANY  2:2 (0:0)

Hřiště: Motorlet 3

Naše góly: 47.‚ Standa a 51.‘ David

Sestava: Martin - Honza, Pepa, Vláďa - Kuba, Vojta, David, Standa

Diváci: 1 (Péťa)

Nejlepší hráč našeho týmu: Kuba

Komentář rozhodčího: Tuhý boj v neregulérních podmínkách – posledních 15 minut se hrálo bez světel.

Náš komentář: Před zápasem jsme stanovili jasnou taktiku v hospodě - vyhrát, nebo alespoň neprohrát či prohrát jen těsně. Už od první minuty bylo zřejmé, že se jedná o nejlepší tým, se kterým jsme se v sezóně potkali, a v průběhu celého utkání si udržoval mírnou převahu. První poločas jsme mohli vyhrát, kdyby nám rozhodčí uznal gól místo domnělého faulu, ale i dohrát ve 4 v poli, když náš brankář vyrazil míč snad metr mimo vápno. Naštěstí ho rozhodčí odměnil jen žlutou kartou.

Druhý poločas se na naší straně trochu vyhecoval směrem k rozhodčímu a Standa si vykoledoval žlutou, což po konci utkání glosoval s tím, že se od minula poučil a neřekl rozhodčímu „tlustej čůráku“. Nějakým zázrakem se nám nicméně v závěru podařilo vstřelit 2 góly a dostat se do vedení 2:0. Když jsme ho už 5 minut drželi a zdálo se, že utkání nezaslouženě dovedeme do vítězného konce, vstřelil soupeř během minuty 2 góly a bylo vyrovnáno. Do konce zápasu se pak na skóre už nic nezměnilo, ač si soupeř šancí ještě vytvořil dosti. V tomto utkání jsme, dle mého názoru, bod spíše získali.

Za zmínku ještě stojí správce hřiště, který se asi rozhodl šetřit a ani přes rostoucí tmu nerozsvítil. Kdyby oba týmy neměly světlé dresy, ani bychom se na hřišti neviděli.

Více zde: http://pacapusu.webnode.cz/news/a8-kolo16/

hnk