Hanspaulka: Opět dělba bodů

V předposlední březnový den přišla na řadu opět roztáčející se kola malé kopané zvané též Hanspaulská liga a mužstvo „malých Blšan“ nastoupilo proti klubu 1.FC. Žižkov, který zahájil v Hanspaulce již 40. tou sezónu.

Během zápasu jsem si vzpomněl na jeden zápas mužstva Blšan na Žižkově  (http://fotbal.idnes.cz/…/fotbal.aspx?…)

Na hřišti Novoborská kde je umělá tráva sypaná pískem, hřiště je malé a míč nebezpečně odskakuje, měli hráči Blšan problémy.

A také brzo prohrávali. V 5.té minutě se soupeřův hráč dostal po rohovém kopu ke střele a ikdyž proti němu Blšanští vystoupili, jeho střela se do sítě dostala.

Hřiště vyhovovalo domácím, kteří na odskoky a podivné chování míče byli zvyklí, našim techničtějším hráčům dělalo problémy, zejména Lipimu a Kaličovi.
Druhý jmenovaný ale předvedl v souboji 1 na 1 ukázkové přejití před soupeře, a vykoupaní brankáře a bylo srovnáno.

Domácí se opět snažili dostat do vedení, a to se jim před koncem poločasu povedlo, naši obránci nedokázali pořádně odkopnout míč a následovalo poločasové vedení soupeře 2:1.

V druhém poločase se Blšany snažili srovnat, aktivitu soupeře spolehlivě likvidoval výborně chytající Fery, a vyrovnáni přišlo, při úniku 2 na 1 skluzem míč do branky dopravil kapitán Novák .

Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu, ale nikomu se to již nepodařilo. Gólman Žižkova ani nevěděl jak některé střely chytil.

druhekolo druhekolotabulka

3. kolo