Hanspaulka: Odplata za podzimní debakl se povedla

Blšanstí hráči nastoupili 15.5. od 20:45 proti Fešákům ve vatě, za které nastupuje bývalý hráč Jiren (hrající ČFL), s cílem odčinit debakl z posledního zápasu sezóny Podzim 2013, kde jsme s Fešáky prohráli 0:9 (0:3).

Do zápasu jsme vstupovali s taktikou hrát ze zabezpečené obrany na brejky. A tato taktika slavila úspěch kdy se hráči dirigovali jak na hřišti tak i z lavičky.

Hned první akce utkání ze strany Blšan přinesla ovoce, do brejku se vydal Kalenda podpořený Konejlem, který ve 2.hé minutě vsítil prvni branku utkání.

Fešáci zaskočeni první brankou se pustili do útoku, ale jejich šance v pohodě Blšanská defenzíva odvracela.

V 19.té minutě vystrčily růžky Blšany a opět s gólovým příspěvkem, kdy byl vyslán do brejku Andras, který se sice zamotal při zpracování míče, ale branku vsítit dokázal, ale to nebylo vše, defakto z obdobné pozice a situace upavil skóre v 21té minutě na 3:0 pro Blšany opět Andras.

Soupeř přitvrdil, a to doslova, po obraném zákroku Blšan, byl tvrdě faulován Kalenda a když se zvedal byl sražen hráčem soupeře k zemi, za což rozhodčí okamžitě udělil červenou kartu a Blšany hrály po zbytek poločasu i zápasu dlouhou přesilovku.

Do konce poločasu se skóre již nezměnilo.

V začátku druhého poločasu zvýšená herní aktivita Fešáků vedla ke snížení, kdy bránící Novák při autovém vhazování zapomněl vyskočit s Chrdlem, a ten pohodlně snížil na 1:3.  Tentýž hráč, který patřil mezi nejlepší hráče soupeře procházel územím Blšan neatakován několikrát, při jednom takovém průniku ač zdvojen, vykoupal dva Blšanské hráče a pohodlně snížil na rozdíl jedné branky 2:3.

Blšany hrály stále na brejky a Kalenda utekl a navýšil vedení opět na dvě branky (4:2). Soupeř stále hrozil zvláště Chrdlem, který několikrát mohl upravit skóre, ale Blšanská obrana, včele s výborně chytajícím Ferčákem, se ubránila.

Kapitán Novák zahrozil z nenápadné akce, kdy míč směřoval po jeho střele k levé tyči a překvapený gólman soupeře si ho tam málem srazil.

Deset minut pře koncem poločasu završil svůj hattrick proměněním jedné z mnoha svých šancí ve druhém poločase Andras.

V 52. mintě zvýšil vedení Blšan při úniku 3 na 1. Křivka (6:2) a gólový účet utkání uzavřel v 57. minutě symbolicky kapitán Novák.

Blšanům se tedy odveta povedla a porazily Fešáky 7:2 (3:0) a upevnili si vedení v tabulce.

Sestava Blšan:

Ferčák – Novák, Ležák, Sádecký – Kalenda, Konejl (Andras, Křivka)

fesaci

tabulka-po-fesacich