Hanspaulka: Fotbalová pohádka aneb Jak odmítaný Jirka k záchraně přispěl

V Pondělí 3.6.2015 jsme nastoupili na „domácím“ stánku proti Oratoři Kobylisy…

Obě mužstva bojují o záchranu a vítěz tohoto utkání se jistě zachrání, poražený bude muset ještě bojovat

Utkání nezačalo opatrně, jak by se předpokládalo, ale aktivně.

Oratoři sklepával míče aktivní Vodička, u kterého se v bránění střídali osobně Spazier s Kalendou.

A právě druhý jmenovaný Kalenda z půlky vystřelil, gólmanovi někdo střelu tečoval a Blšany vedly 1:0

Oratoř se snažila okamžitě odpovědět, nejaktivnější byl bývalý Blšanský hráč Lukáš Kučera, ale všechny pokusy chytil Ferčák a nebo šly mimo.

Ve 22.té minutě přišel rozhodující moment zápasu, při přečíslení 3 na 2 se míče zmocnil Burian a postupoval k brance, soupeř čekajíc přihrávku do stran nechával volný střed , Burian vystřelil a Blšany vedly 2:0.  Oratoř se snažila snížit, ale do poločasu se již nic nestalo .

Blšany, si moc dobře uvědomovaly nedávnou zkušenost se zápasu s Vosy, kdy ani vedení 3:0 nestačilo a že musí hrát stejně jako celý první poločas, což se povedlo, šanci upravit výsledek měly obě mužstva, ať již zmiňovaný Kučera či Vodička na straně Oratoře, či Kalenda, Lipár a Sádecký. Posledně jmenovaný byl sražen při samostatném uniku na brankáře.

Když už se utkání blížilo ke konci a do hvizdu rozhodčího zbývalo jen pár vteřin, Oratoř ze skrumáže před brankou přece jenom aktivním Vodičkou snížila.

Ihned po rozehrání ale rozhodčí  ukončil zápas a Blšany tak i na podzim budou hrát 5. ligu.

9kolo

10. kolo