Hanspaulka: FK Blšany vs Dukla Praha

„Malé Blšany“ nastoupily ve svém třetím zápase na Mikulovce v sezóně Podzim 2015 proti týmu FK Dukla Praha.

Za Duklu Praha hrají synové bývalého brankáře FK Chmelu Blšany Tomáše Obermajera, který nyní v Dukle trénuje Brankáře.

Takže jsme měli před sebou „malé derby“.

Kéž  se jednou oba týmy potkají ve velkém fotbale i v jedné soutěži.

obermajer

Tomáš Obermajer v Blšanském dresu v zápase se Spartou Praha (Foto Idnes)

Blšany nastoupily do utkání oslabeny o jednoho ze svých „snajperů“ Loskota a pracovně mimo nakonec zůstal i Honza Matucha.

Utkání začalo ve vlažném tempu , do prvního náznaku šance se dostali hráči Dukly a tu také proměnili. Blšanští hráči nechali na své polovině  po autovém vzazování úplně volného Plavce, který němel problém aut zpracovat a vystřelit do protipohybu brankáře.

Celý první poločas se již skóre neměnilo za zmínku stojí Andrasovo přestřelení prázdné brány  či Kalendovo obstřelení zdi při trestném kopu, kde trefil spojnici tyče a břevna.

V druhém poločase přidali Blšanští hráči na aktivitě a vyrovnali, kdy samostatný únik proměnil Kalenda , běžela 45.minuta.

Šance střídala šanci, oba brankáři drželi akcie svých týmů hodně vysoko, ale  v 50 minutě Blšany kapitulovaly, kdy dalekonosnou střelu  Váchy někdo před Ferčákem ještě přizvednul a Dukla vedla 2:1.

Skóre se již přes snahu obou týmů nezměnilo.
Obě mužstva přiznala, že to měl být remízový zápas.
Blšanským tento zápas nevyšel, protože si v některých situacích nebyli schopni přihrát či zakončili zbrkle. Rozhodně jsme měli na to Duklu porazit. Nevadí postup je náš cíl.

dukla

tabulka-3-kolo