Hanspaulka: FK Blšany - ALT 1.AK 4:1 (1:1)

Dne 17.4.2014 se Blšany střetly na hrišti Zákostelní kousek od metra Vysočany s mužstvem ALT 1.AK.

Jednalo se o třetí zápas sezóny Jaro 2014

vlajka

Hráči Blšan nastoupili v tomto utkání v nových dresech, reprezentující tradiční klubové barvy (žlutá a modrá) a i s novou posilou klubu Martinem Ferčákem na postu brankáře, který chytal třetí a naposledy pátou Hanspaulskou ligu.

Soupeř měl před utkáním bilanci 1–1–1, kdy nastupoval ke čtvrtému zápasu sezóny, jelikož jedno kolo předehrával.

Se soupeřem jsme v přípravě na novou sezónu v nekompletní sestavě prohráli 3:0, po individuálních chybách, takže soupeř vstoupil do utkání  s vidinou zisku snadných dvou bodů, ale opak byl pravdou.

První počas byl vyrovnaný a takticky se vyčkávalo který z týmů udělá první větši chybičku, boj byl o střed hřiště.

První šance měly Blšany které v první desetiminutovce mohli dvakrát skórovat, nejprve Kalenda a následně Drdla své šance bohužel neproměnili.

Až v 10. minutě se ujala Kalendova nepodařená střela, která doputovala za záda soupeřova golmana a Blšany tedy vedly 1:0.

Soupeř začal tlačit, měl několikrát výhodu trestného kopu, či se dostal do přečíslení, ale vždy zklamal v koncovce. Podařilo se mu skóre srovnat až v poslední minutě prvního poločasu, kdy špatně hlídaný hráč hlavou z rohu vstřelil gól. A stav utkání byl tedy 1:1.

Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou, obě mužstva měly šance, ale Sádecký, Novák a Andras své šance neproměnili.

Ve 43. minutě strhl vedení na stranu Blšan po krásné kombinaci Ležák-Kalenda-Novák, který v pádu umístil míč nohou přesně k tyči. (Gól byl chybně připsán Kalendovi).  Za dvě minuty se účastníci předchozí akce proměnili a branku vstřelil Ležák.

Soupeř se snažil srovnat, ale vstřelení dalšího gólu se nedočkal. Buďto byl nepřesný v koncovce, a nebo ve vstřelení branky zabránil skvěle chytající Ferčák. Minutu před koncem upravil Kalenda vedení Blšan na 4:1, po krásném pasu za obranu.

FK Blšany – ALT 1.AK 4:1 (1:1)

2× Kalenda, Novák, Ležák

Sestava:

Ferčák – Novák,Ležák,Drdla – Kalenda, Andras (Střídali:Sádecký, Drdla)

Co psali v týdeníku Hanspaulka o zápase

altk

Tabulka: