Fotbalová akademie vyhrála středoškolský pohár

Výběr SOŠ a SOU Podbořany, tedy fotbalová akademie FK Chmel Blšany, vyhrál   koncem dubna prestižní a kvalitně obsazený Středoškolský pohár. Prokázala se   kvalita práce s mládeží v Blšanech, kde studenti podbořanské školy hrají a trénují.   Článek o turnaji nám zaslal jeden z trenérů Blšan, pan Pavel Koutenský.

Ve dnech 24.-26.4.2007 se žáci SOŠ a SOU Podbořany (zastoupené fotbalovou akademií FK Chmel Blšany) zúčastnili finále středoškolského poháru v Liberci, které si vybojovali vítězstvím v krajském kole. Finále se zúčastnilo 15 mužstev středních škol a učilišť z celé ČR.

Mužstva byla rozdělena do 3 skupin a odehrála zápasy na hřištích v Liberci, Jablonci n .N. a Č.Dubu, kde hrálo kvalifikaci i naše mužstvo (za soupeře mělo Hlušice, Uničov, Č.Dub a Liberec).

Ostatními účastníky byly střední školy ,gymnázia a učiliště z Prahy, Chrudimi, Č.Budějovic, Jihlavy, Vyškova, Jablonce n.N., Hradce Králové, Plzně, Sokolova, Opavy. Ve většině případů se rovněž jedná o fotbalové akademie.

Po zápasech ve skupinách (každý s každým) byla vytvořena tabulka, na zákaldě níž se utkaly o celkové umístění ve dvou zápasech týmy umístěné na stejném pořadí v základních skupinách.

Naše mužstvo, tvořené hráči FK Chmel Blšany (ročníky 1988–1990), si v prvním zápase proti slabším Hlušicím zkomplikovalo porážkou 1:2 postupové naděje, ale bylo nakonec to jediné zaváhání, byť se s námi táhlo po oba dny v kvalifikační skupině, kde dalšími týmy byly: spolufavorit Uničov (porazili jsme 1:0), domácí FC Český Dub (výhra 5:1) a posledním účastníkem byl favorit skupiny Liberec, kde se v posledním zápase rozhodovalo o celé skupině a tím i konečném pořadí do finálového dne. Naše vítězství brankou v poslední minutě nás pasovalo na vítěze skupiny a boj o příčky nejvyšší, i když coby jediný účastník divizních soutěží, nám bylo „skoro“ předurčeno třetí místo za ostatními finalisty – účastník České ligy JABLONEC n.N. a extraligová JIHLAVA , i když jako ostatní zastoupené středními školami a učilišti.

Třetí – finalový den – začal určeným a stanoveným pořadím zápasů, kdy naše mužstvo mělo první utkání sice volno, ale samozřejmě potom nastupovalo k bojům na dva zápasy po sobě.

První zápas finále mezi Jabloncem a Jihlavou skončil 0:0, naše první utkání s Jabloncem také 0:0, takže mohla rozhodnout jediná branka v posledním utkání mezi námi a Jihlavou. Naši hráči prokázali bojovnost a velkou chuť a vůli po vítězství. Dokázali celé třídenní klání dovést do vítězného konce a po brance, vstřelené 3 minuty před koncem posledního zápasu s Jihlavou, jsme slavili naprosto nečekané, ale o to více zasloužené prvenství na trunaji. Málokdo ze zmiňovaných účastníků čekal jako vítěze SOŠ a SOU Podbořany, ale projevila se začínající, ale konsolidovaná práce v Blšanech, podpořená podbořanskou školou. Hráči ve všech šesti utkáních (3 dny po dvou zápasech) podávali vyrovnané výkony, podpořené bojovností.

Vítězný tým sice letos nebude bojovat a reprezentovat na Mistrovství světa středních škol (pouze 1× za dva roky), ale jako vítěz má automaticky právo se zúčastnit dalšího ročníku „Finále středoškolského poháru“ ve fotbale za rok, opět na Liberecku.

Mimo fotbalová klání připravil organizátor velmi kvalitní ubytování spojené se stravováním – HOTEL BABYLON – v Liberci, kde mužstva mohla využívat veškerá kulturní i sportovní zařízení, včetně skvělého aquaparku. Velmi luxusní zařízení bylo odměnou všem účastníkům závěrečného turnaje tohoto fotbalového poháru.

Vítězné mužstvo vyhrálo mimo účasti v příštím ročníku stálý pohár a samozřejmě „obrovský“ pohár putovní, který se bude za rok obhajovat.

Mužstvo SOŠ a SOU Podbořany tvořili:

brankáři: J.Krejčí,L.Šourek
hráči: P.Řehák, Z.Horvát, J.Meisner, V.Karban, T.Kalivoda, J.Němec, T.Tonka, L.Tománek, M.Korda, T.Horvát, T.Kuhn, M.Mašek, T.Daniel, O.Černý
trenéři: O.Kolman,P.Koutenský
realizační tým: J.Drápal, P.Honzátko

autorem článku je pan Pavel Koutenský, trenér mladšího dorostu

Hráči blšanské fotbalové akademie na turnaji, kde velice uspěli

Mužstvo vybojovalo pro Podbořany do sbírky další pohár

Úspěšný tým SOŠ a SOU Podbořany na závěrečné fotografii, získal i soudek piva od populárního severočeského pivovaru, který celou akci sponzoroval. Kdopak vypil alkoholický obsah ?!?

FKCHMELBLSANY.cz | 13.5.2007 19:04 | 843x přečteno