Dorost chce záchranu, přes zimu nebude zahálet

Na nepříliš lichotivé předposlední pozici tráví zimní přestávku starší „A“ dorost   Blšan. Na rodzíl od mužů však na záchranu neztrácí mnoho a udržení České ligy je   reálné, i když s ohledem na celkou situaci v klubu bude těžké ho dosáhnout.

Po podzimu jsou blšanští dorostenci na 15.pozici s 10 body. Mají k dobru tři bodíky na Příbram „B“, která je sice poslední, ale ve vzájemném zápase dokázala Blšany porazit. Zároveň ztrácí Blšany jeden jediný bod na FK Kolín, vzájemný zápas skončil 4:3 pro chmelaře, ale na jaře se bude hrát odveta v Kolíně. Teoreticky by mohlo k záchraně stačit umístění na 14.místě, tedy zanechat pod sebou dva soupeře. K tomu by ale bylo třeba spoléhat na příznivý vývoj v tabulce 1.dorostencké ligy.

Jistotu záchrany dává jedině 13.místo a lepší. K tomu je třeba ale smazat ztrátu 5 bodů na Hradec Králové „B“ či České Budějovice „B“. Je problém, že se jedná o Béčka klubů hrajících nejvyšší dorosteneckou soutěž. Pokud jim bude téci do bot, jsou schopni na jaře posílit z A-týmu, aby se zachránili. K tomuto kroku Chmel sáhnout nemůže, náš tým spíš čekají problémy se zajištěním dostatečně širokého kádru. Nepříznivé zprávy z Blšan jako celku rozhodně nepomáhají Olegu Kolmanovi, trenérovi dorostu. Ten by chtěl přes zimu do týmu přivést posily, ale mladým hráčům se příliš nechce do klubu, jehož Áčko je na chvostu ČFL a jeho jarní i další budoucnost značně nejistá.

Nicméně mládež v Blšanech stále bez problémů funguje a v zimě se bude normálně připravovat. Dorosty byly přihlášeny do tří zimních turnajů pořádaných v Ústeckém kraji. Starší A-dorost by měl hrát na Apollo Cupu v Mostě, je to turnaj mužů převážně přeborových klubů. Naši borci tam sehrají devět zápasů. Je to tedy totožný turnaj, jako loni. Na jaře pak čekala naše dorostence jízda za postupem do České ligy, to se povedlo. Pomůže nyní stejný turnaj k její záchraně?

Další dva turnaje, kterých se zůčastní dorostenecká družstva Blšany, jsou v Lounech. Jedná se o Pohár starosty, pro muže i pro dorosty. Mužskou verzi by pravděpodobně měl hrát starší B-dorost, dorosteneckou pak mladší „A“ dorost. Opakuje se tedy loni úspěšné loňské schéma zimních turnajů. Samotná zimní příprava by měla probíhat převážně v Blšanech, snad bude přát počasí, v Blšanech totiž chybí umělá tráva. Dorostenci by však měli vyrazit i na soustředění do hor na sníh.

Na těžké jaro se začne dorost připravovat hned po Novém roce, první kola všech turnajů začínají již o víkendu 5–6. ledna. Na rozdíl od A-mužů, kde panuje velice nepřehledná situace, tak mládež Blšan čekají standarní zimní přípravy.

Pro doplnění uveďme, že žáci Blšan, kteří se budou na jaře vyhrát krajský přebor a postupit do divize, sehrají v únoru a začátkem března turnaj Sittech Cup, jehož se účastní 6 klubů srovantelné výkonostní úrovně.

FKCHMELBLSANY.cz | 8.12.2007 22:24 | 632x přečteno