Dohráno a tečku za sezonou udělal Sigi

Do Blšan se přijala s Krajským přeborem minimálně na rok rozloučit Jiskra Modrá a přijela pouze se 12 hráči. Chmalařům již o nic nešlo a chtěli si poslední utkání sezony užít.

V zapadajícím sluníčku zatlačili blšanští svého soupeře na jeho polovinu a čekalo se na branku. První velkou příležitost měl v 10. Novák, kterému míč přistrčil Siegl ml. Novákovu bombu z 18.metrů vyrazil s obtížemi brankař Podhorský na roh. Za pět minut si Podhorský srazil míč málem do vlastní sítě, ale zachránila ho tyč. Čekání na branku ukončil Pilař, který dlouho neváhal a lehkou střelou rozvlnil síť poprvé. Druhou branku přidal ve 33. Siegl ml. Kalanin udržel míč, odcentroval od rohového praporku a Helmut sám před brankařem poslal míč o břevno do branky Modré. Dvě minuty před přestávkou se dostal do první šance hostí Fichtner, ale z očí do očí Krabcovi selhal.

Po změně stran měli míč na svých kopačkách více hosté, ale přejít přes půlící čáru byl pro ně problém. Pak, jako by si řekli dost a  připomněli hostům, proč jsou poslední v tabulce. Nejdříve vypracoval krásnou akci Kalanin, ale ani Siegl ml, ani Matucha na centr nedosáhli. V 62 se Kapitán Chmelařů, Siegl st. Zbavil dvou obránců, ale z hranice velkého vápna vysoko přestřelil. V 68. vypracoval akci pro Nováka Němec, ale Novákovu střelu Podhorský kryl. Hned z další akce předvedl své umění Pilař, který nechal za sebou dva obránce a tvrdě vystřelil. Podhorský měl co dělat, aby jí nadvakrát zkrotil. Pak se dostali ke druhé vážnější akci hosté, jmenovitě Sýkora, jehož střelu z úhlu Krabec neudržel, ale skokem stačil míč včas zastavit. V 81. založil akci Novák, posunul Klímovi, ten poslal do vápna zde si na míč naskočil volný Zinhasovič – 3:0. Novák si očividně chtěl připsat branku, ale ve 85. těsně přestřelil. Brankovou tečku za utkání i sezonou napsal ve 86. výstavní střelou kanonýr Horst Siegl.. Poslední šanci měl v 88. Němec, kterému přihrával Zinhasovič, ale jeho pokus minul levou tyč.

Tím byl dopsán ročník Krajského přeboru 2010–2011. Chmelaři obsadí nejhůře 4.příčku.

Branky: 16.Pilař, 33. Siegl ml., 81. Zinhasovič, 86.Siegl st.

Rozhodčí: černý P., Černý fr., Dočekal       ŽK: 2:0     70 diváků

Blšany: Krabec, Novák, Matucha (69.Nemec), Krejčík, Lancz, Trojan, Kalanin (79.Klíma), Pilař, Siegl ml. (68.Zinhasovič), Siegl st., Gruber.

Za článek a fotografie děkuji Jaromíru Tošnerovi ze Svobodného Hlasu.

FKCHMELBLSANY.cz | 18.6.2011 12:06 | 902x přečteno