Do Teplic opět pro remízu?

FK Teplice Ve středu od 17:00 se odehraje šest zápasů vloženého kola Gambrinus ligy. Blšany se pokusí vykřesat jiskřičku naděje na záchranu v krajském derby s Teplicemi. V tu chvíli budeme sledovat i to, jak si povede Jihlava a Plzeň.

Pokud by náš tým dokázal v Teplicích vyhrát, odčinil by dokonale porážku v důležitém utkání s Olomoucí. Jenže to je meta skoro nedosažitelná, porovnáme-li kvalitu a formu našeho týmu s kvalitou Teplic. Ty jsou na třetím místě ligové tabulky a bojují o účast v předkole Ligy Mistrů. S tím ostře kontrastuje situace našeho týmu, který po nepovedených zápasech v Brně a s Olomoucí poklesl na poslední příčku tabulky a fotbalovou veřejností i odborníky byl prohlášen za pravděpodobně prvního sestupujího. Teplice už čtvrnáct posledních zápasů neprohrály, naopak Blšany už sedm utkání na vítězství čekají. Favorit nadcházejího zápasu je tedy zcela jasně v domácích hráčích.

Jenže jsou i statistiky, které vedou k jinému výsledku- k remíze. Vždyť Teplice mají letos nejvíce nerozhodných výsledků z celé ligy, Blšany jsou v počtu remíz na třetím místě mezi elitní šestnáctkou. A co víc, vzájemná utkání Chemelu s Teplicemi skončila plichtou už pětkrát za sebou, naposledy na podzim v Blšanech to bylo 0:0, zatím poslední zápas Blšan v Teplicíh skončil na jaře 2004 poměrem 2:2. Podaří se Blšanům remizovat s Teplicemi i pošesté v řadě? Jestli ano, bude to určitě úspěch. Situaci v tabulce nám to sice vylepší jen minimálně, ale víc než bod z Teplic asi chtít nemůžeme. Na to je rozdíl v kvalitě mužstev příliš velký. V tomto zápase nemáme co ztratit.

Bohužel, na našich hráčích byla únava z náročného programu k vidět již v neděli proti Olomouci. Teď mají na regeneraci opět jen dva volné dny a to je málo. Síly docházejí a tak to bude chtít hodně sebezapření. Bohužel, ani tentokrát nebude mužstvo kompletní- proti Olomouci dostal červenou kartu Tomáš Pešír a tak bude v disciplinárním trestu. Stále nemůže hrát Pavel Devátý. Na druhou stranu se ale do mužstva vrátí odpočatí záložníci Broschinský a Brunclík. Konečně tak trenér Bílek bude moci aspoň částečně vybírat hráče do základní sestavy. Teplicím bude chybět Ryška, Szabó a Kroupa, možná i Džeko a Tesařík, kteří byli zranění.

V Teplicích to budeme mít hodně těžké a je třeba zopakovat, že i bod by byl velkým úspěchem, ačkoliv jsme ho tam v posledních letech získávali. Velkou motivaci bude mít trenér Bílek, který v Teplicích několik let působil jako hráč a pak zde i krátký čas trénoval. Neméně nás budou ve středu v podvečer zajímat i paralelně hraná utkání Plzeň-Brno a Zlín-Jihlava, potřebujeme porážku Plzně i Jihlavy. O aktuálních stavech všech těchto zápasů vás budeme informovat v našem online přenosu. Zápas v Teplicích řídí rozhodčí Královec.

Oficiální stránky soupeře: http://www.fkteplice.cz/

Všechna vzájemná utkání Blšany – Teplice (z pohledu našeho týmy) :
3:1, 3:2, 0:2, 0:0, 1:3, 3:1, 1:3, 1:2, 0:1, 0:1, 2:2, 2:2, 0:0, 2:2, 0:0

FKCHMELBLSANY.cz | 25.4.2006 15:13 | 443x přečteno