Do Blšan zase na druhou ligu - přijedou Vítkovice

Po dlouhé době uvidí diváci v Blšanech zápas, ve kterém půjde o druholigové   body. V neděli dopoledne čeká Chmel první velmi důležité utkání jara, protože   jasným cílem musí být výhra a tedy zisk tří bodů. Tak se náš tým chce odrazit   k cestě za záchranou.

Diváci, kteří si zápas nenechají ujít, uvidí úplně jiný tým Blšan, než na jaký byli zvyklí na podzim. Obrana bude dirigovaná zkušeným Jiřím Novotným a doplněná mladým Rosou, v bráně ji zřejmě bude jistit také zkušený Svoboda. V záloze se objeví dřívější opora Mostu Tomáš Pilař, mladou a navíc temperamentní krev k tomu dodá Brazilec Andrei, který už po zranění v týdnu trénoval a bude v neděli připraven nastoupit, pokud mu dá trenér důvěru. Mezinárodnost sestavy může posílit i Argentinec Rosendo. Nový bude i útok, díky vysokému Smejkalovi a možná nastoupí i navrátilec Jan Klasna, který už se stejně jako Andrei vyléčil ze zranění.

Výčtem nových zimních tváří chceme přesvědčit, že tým se od podzimu hodně změnil, takže by se měly změnit i výkony v domácích zápasech – a jinak než k lepšímu to snad ani nejde. Na podzimní trápení tudíž snad můžeme zapomenout. Tehdy se projevovala nezkušenost týmu a s tím spojená nervozita právě v domácím prostředí. S příchodem zkušeností se snad tento jev podařilo odstranit. Zda tomu tak je doopravdy, to prověří už v neděli sotva průměrný a přitom tradiční tým druhé ligy, FC Vítkovice.

Severomoravané jsou v tabulce na 11.místě a tudíž i oni v podstatě bojují o záchranu, i když jejich situace rozhodně není tak kritická, jako ta naše. Podzim se jim nepovedl, ale do jara po výrazné obměně týmu vstoupily Vítkovice dobře, když porazili Třinec po přesvědčivém výkonu 2:1. Jejich zápas minulý týden sledoval i náš trenér Bičovský. Připomeňme, že vloni v srpnu Blšany ve Vítkovicích překvapivě vyhrály 2:1. Soupeř tedy má motivaci porážku oplatit. Nyní ho vede trenér Grussman, předtím působící v Jakubčovicích. Ten má vyhrávání v Blšanech už natrénované, na srpnovou porážku 0:4 si asi každý blšanský fanoušek s povzdechem vzpomene.

Blšanský trenér Bičovský může mít radost z toho, že celý jeho tým nyní trénuje, nejsou žádná zranění. Bohužel kompletní sestavu mít k dipozici nebude, protože obránce Petr Loos má stop za 4 žluté karty, takže o víkendu nastoupí jen za B-tým v Libočanech, stejně jako další hráči, kteří nezasáhnou do utkání A-týmu. Například Jakub Süsser, jenž uplynulý týden strávil na reprezentačním srazu U18. Tam zažil dvě porážky české reprezentace s Tureckem – 1:5 a 1:2. Náš Jakub hrál v obou zápasech v obraně po celých 90 minut. Po přátelácích s reprezentací Turecka tedy Süssera čeká utkání s přeborovým Vilémovem, které má na programu B-tým Blšan.

Fotbaloví nadšenci fandící Chmelu mohou navštívit oba zápasy – A-tým hraje v neděli od 10:30 v Blšanech, B-tým v nedalekých Libočanech u Žatce od 14:30. Klub se těší na návštěvu každého fanouška a hráči slibují, že jsou odhodlánit právě o víkendu zahájit cestu za záchranou!

<%Anketa9%>

FK Chmel Blšany | 16.3.2007 6:58 | 618x přečteno