Divizní postřehy od bubnu

Slunečný závěr prázdnin znamenal další debakl a přikoval nás na poslední místo tabulky…

Na nedělní zápas jsem velice těšil. Slunečný konec prázdnin, ideální fotbalové podmínky, bojovné výkony z předchozích utkání. Teplice jsou sice na špici a my tradičně poslední, ale důstojný zápas bychom snad odehrát mohli. Tentokrát přijíždím vyzbrojen bubnem a těším se na pořádně fandění. Překvapila mě absence hlasatele. Nehrála se hymna, nehlásila sestava a kdo neměl zápis, měl smůlu. Ale ono je to stejně jedno, moc hráčů v Blšanech nezbylo a za ten týden se nic nezměnilo. I návštěva byla dost podprůměrná, něco okolo padesátky posledních věrných

První minuta, Teplice rozehrávají a okamžitě se vrhají na naši půlku. Pár přihrávek, spousta volného prostoru pro hráče soupeře, který se nerozpakuje a pálí z dvaceti metrů. Jeho střela přelétne Zacha a polovina hlavní tribuny vybuchne radostí, fanoušků Teplic tu snad bylo víc než těch domácích. A pak už to jede. V osmé minutě centr do šestnáctky a nikým nepokrytý útočník soupeře zvyšuje na 2:0. To, co následovalo ani nemá cenu komentare. Ve dvacáté minutě už to bylo 0:4. Soupeř ubere plyn a Blšany kopají roh. Skrumáž před brankou a gól !!! Ještě s jedním fanouškem z Prahy vylítnu radostí…abych zjistil, že mé nadšení nikdo nesdílí. Nedej bože, aby v Blšanech někdo zatleskal při vybojovaném míči nebo zařval si při gólu. Natož aby aktivně povzbuzoval. Tuto kostelní atmosféru jsem nikdy nepochopil… Do poločasu stihneme ještě jednou inkasovat a naplňují se ty nejhorší obavy. Hrozí překonání loňského ?rekordu? z Vlašimi, ten domácí s Varnsdorfem (0:7) padne takřka určitě. Ze chmur mě nevyvede ani tradičně skvělý steak. Druhá půlka začne lépe ? neinkasujeme hned po rozehrání. Přesto je to do šedesáté minuty už 1:7 a hráči definitivně rezignují. Tepličtí útočníci podnikají nájezdy na samotného Zacha, centry létají šestnáctkou jeden za druhým. Z apatie nás vyvedla snad jenom přítomnost hráčů starší přípravky, kteří se přidali do našeho dvoučlenného ?kotle?. Později se jejich povzbuzování zvrhlo v anarchii, když většina z nich omylem (nebo snad naschvál?) začala fandit Teplicím, to ale nevadilo. Alespoň částečně narušili tu nechutnou hrobovou atmosféru. Deset minut před koncem padá devátý gól a ostuda je nebezpečně blízko. Naštěstí soupeř své dvě tutovky v závěru zazdil a my se radujeme z jednociferného výsledku.

Konečně přišel konec a já se snažím přijít na to, proč to takhle dopadlo. Teplice měly určitě větší kvalitu než Chomutov. Dokázaly trestat velké množství individuálních chyb a nepřesností, také si dokázaly vytvářet více šancí. I když o kreativitě tady nemůže být řeč ? stačil nákop nebo pár přihrávek do běhu a už bylo zle. A co teprve centry a bránění v šestnátce? Pokaždé se soupeři podařilo dostat k míči a nebezpečně zakončit. A blšanští? Chybí jim to odhodlání a snaha jako v prvním kole, nejspíš je semlela série debaklů a bezvýchodnost situace v blšanském fotbalu. Přesto klukům tleskáme a děkujeme jim aspoň za ten gól. Porážka je snad trochu mrzí, někteří upřeně hledí do země a rychle mizí v kabině. Odcházím ze stadionua přemýšlím, jestli tady ještě vůbec zažiju výhru. Jestli zažiju, abych se na tabulku nedíval automaticky od konce. Nezbývá než věřit, věřit, že jednou snad bude líp.