Divizní postřehy od bubnu

Slunečný závěr prázdnin znamenal další debakl a přikoval nás na poslední místo tabulky…

Na nedělní zápas jsem velice těšil. Slunečný konec prázdnin, ideální fotbalové podmínky, bojovné výkony z předchozích utkání. Teplice jsou sice na špici a my tradičně poslední, ale důstojný zápas bychom snad odehrát mohli. Tentokrát přijíždím vyzbrojen bubnem a těším se na pořádně fandění. Překvapila mě absence hlasatele. Nehrála se hymna, nehlásila sestava a kdo neměl zápis, měl smůlu. Ale ono je to stejně jedno, moc hráčů v Blšanech nezbylo a za ten týden se nic nezměnilo. I návštěva byla dost podprůměrná, něco okolo padesátky posledních věrných

První minuta, Teplice rozehrávají a okamžitě se vrhají na naši půlku. Pár přihrávek, spousta volného prostoru pro hráče soupeře, který se nerozpakuje a pálí z dvaceti metrů. Jeho střela přelétne Zacha a polovina hlavní tribuny vybuchne radostí, fanoušků Teplic tu snad bylo víc než těch domácích. A pak už to jede. V osmé minutě centr do šestnáctky a nikým nepokrytý útočník soupeře zvyšuje na 2:0. To, co následovalo ani nemá cenu komentare. Ve dvacáté minutě už to bylo 0:4. Soupeř ubere plyn a Blšany kopají roh. Skrumáž před brankou a gól !!! Ještě s jedním fanouškem z Prahy vylítnu radostí…abych zjistil, že mé nadšení nikdo nesdílí. Nedej bože, aby v Blšanech někdo zatleskal při vybojovaném míči nebo zařval si při gólu. Natož aby aktivně povzbuzoval. Tuto kostelní atmosféru jsem nikdy nepochopil… Do poločasu stihneme ještě jednou inkasovat a naplňují se ty nejhorší obavy. Hrozí překonání loňského ?rekordu? z Vlašimi, ten domácí s Varnsdorfem (0:7) padne takřka určitě. Ze chmur mě nevyvede ani tradičně skvělý steak. Druhá půlka začne lépe ? neinkasujeme hned po rozehrání. Přesto je to do šedesáté minuty už 1:7 a hráči definitivně rezignují. Tepličtí útočníci podnikají nájezdy na samotného Zacha, centry létají šestnáctkou jeden za druhým. Z apatie nás vyvedla snad jenom přítomnost hráčů starší přípravky, kteří se přidali do našeho dvoučlenného ?kotle?. Později se jejich povzbuzování zvrhlo v anarchii, když většina z nich omylem (nebo snad naschvál?) začala fandit Teplicím, to ale nevadilo. Alespoň částečně narušili tu nechutnou hrobovou atmosféru. Deset minut před koncem padá devátý gól a ostuda je nebezpečně blízko. Naštěstí soupeř své dvě tutovky v závěru zazdil a my se radujeme z jednociferného výsledku.

Konečně přišel konec a já se snažím přijít na to, proč to takhle dopadlo. Teplice měly určitě větší kvalitu než Chomutov. Dokázaly trestat velké množství individuálních chyb a nepřesností, také si dokázaly vytvářet více šancí. I když o kreativitě tady nemůže být řeč ? stačil nákop nebo pár přihrávek do běhu a už bylo zle. A co teprve centry a bránění v šestnátce? Pokaždé se soupeři podařilo dostat k míči a nebezpečně zakončit. A blšanští? Chybí jim to odhodlání a snaha jako v prvním kole, nejspíš je semlela série debaklů a bezvýchodnost situace v blšanském fotbalu. Přesto klukům tleskáme a děkujeme jim aspoň za ten gól. Porážka je snad trochu mrzí, někteří upřeně hledí do země a rychle mizí v kabině. Odcházím ze stadionua přemýšlím, jestli tady ještě vůbec zažiju výhru. Jestli zažiju, abych se na tabulku nedíval automaticky od konce. Nezbývá než věřit, věřit, že jednou snad bude líp.

Autor článku: DVH

FKCHMELBLSANY.cz | 2.9.2008 13:04 | 627x přečteno