Co nového v Blšanech

Po nekonečných přípravách sporthotelu Blšany, který je součástí sportovního areálu FK Chmel Blšany jsme zahájili tak očekávaný provoz.

30.6.2014 k nám na soustředění zavítala druholigová FK Viktoria Žižkov s devětadvaceti členným kádrem. Dle spokojenosti jak realizačního teamu, tak hráčů mohu potvrdit, že se nám vstup povedl.

Věříme, že i další mužstva, která k nám v dalších týdnech zavítají budou spokojena jako nyní Viktoria.

Tak jak jsem psal již v minulých emailech přihlásili jsme do soutěží pro příští sezonu 6 mužstev. Předpřípravka (Chmel cup je nově vzniklý satelitní turnaj pro regionální kluby s fotbalisty rok narození 2006 a mladší), mladší přípravka (OP), starší přípravka (OP), mladší žáci (KP plzeňského kraje), starší žáci (KP plzeňského kraje), muži (KP).

Jsme velice vděčni klubům KP plzeňského kraje za umožnění vstupu našim žákovským družstvům do KP plzeňského kraje. Po jednáních s vedením ústeckého kraje nebylo ještě 2 dny před losováním soutěže zcela jasno zda  nás jako nováčka vpustí do KP ústeckého kraje a proto jsme přistoupili k oslovení kraje plzeňského, kde za naši účast byli velice rádi.

Nevýhoda je v delších cestách nicméně rozdíl nebude tak markantní. V ústeckém kraji bychom navštěvovali Roudnici, Štětí, Ústí, Děčín a to zrovna nejsou, také krátké vzdálenosti. Na druhou stránku poznáme nové stadióny, kluby, kluci budou mít více času se stmelit  a rozšíříme si obzor. Krajský přebor jsme chtěli hrát v každém případě, jelikož je to nejnižší soutěž kde jsou děti rozdělené ročníkově na mladší a starší. Toto je naše cesta kudy se ubíráme a chceme jít. Maximální důraz na rozvoj talentu a schopností mezi sobě rovnými spoluhráči a protihráči.

S pozdravem

Tesař Karel