Chmelaři mají cenné body z Bíliny po penaltách

FK Bílina – FK Chmel Blšany 2:3np (1:1)

Trenér Němec stále postrádá několik hráčů za základu. Blšanští přijeli pouze s 11 hráči a to náhradní brankař Brič musel do pole a do zálohy nastoupili Horst Siegl st s Josefem Němcem.

Prvních dvacet minut probíhalo zcela v režii domácích. V 8. minutě se po dlouhém nákopu trefil v plném běhu nádherně Tůma a překonal tak Matějka v brance, který byl na jeho střelu krátký. Ve druhé části poločasu domácí zvolnili, Chmelaři je začali přehrávat a výsledkem byla vyrovnávací branka v podání Láchy, pro kterého to byla první trefa v dresu Blšan.
Do druhé půle šli domácí s jasnou taktikou. Zadáci dlouhými míči do běhu zásobovali rychlé útočníky a góĺ visel ve vzduchu. V 63. minutě jeden z těchto dobrých centrů poslal Tůma nekompromisně z hranice pokutového území do blšanské sítě. Bílina si vytvořila i další šance, ale nedokázala je proměnit. Z náhodného protiútoku v 79. minutě poslal Pilař míč přesně do růžku Vondráčkovi branky a srovnal stav na 2:2.
Po základní hrací době následovali penalty. Ačkoli domácí Tůma předvedl panenkovský dloubák, jeho kolegové tak úspěšní nebyli a Matějka v brance byl dvakrát úspěšný a Blšany tak penaltový rozstřel vyhrály 4:2.
„Odehráli jsme velmi dobré utkání. Škoda, že jsme dostali dvě laciné branky po chybách v improvizované obraně. Máme ale další dva cenné body,“ hodnotil výsledek trenér Josef Němec

FK Chmel Blšany | 13.10.2014 15:11 | 974x přečteno