Chmelaře trápí zranění, trenér nemá možnosti

Když se týmu nepovede fotbalový zápas, a ten ve Vlašimi byl sportovní tragédií,   obvykle následují velké změny v sestavě. Bohužel, ne tak u nás. Trenér Štefko chtě   nechtě bude muset dál spoléhat na stejné koně. I kdyby zápas odchodili jako   důchodci na odpolední procházce.

„Jako hráč ani jako trenér jsem něco podobného nikdy nezažil“ kroutil hlavou nad středečním výbuchem středočeském městě trenér Jan Štefko, jenž svůj podrobný pohled na utkání na našem webu již prezentoval. Nebyl jistě sám, na tak vysoké úrovni už mnoho let nedokázal nastřílet nějaký tým soupeři deset branek. A je neuvěřitelné, že se to podařilo nováčkovi z Vlašimi.

„Hluboko pod své možnosti zahráli hlavně Krejčík, Heinc, Šourek, Trup. Všechno již ostřílení hráči, ale mladým moc nepomohli, naopak po jejich taktických chybách jsme inkasovali branky“ rozčiloval se nad výkonem našich fotbalistů sekretář Lubomír Trnka. Upozornil, že k těmto hráčů byla učiněna domluva. Protože už jsme amatérský klub, k finanční pokutě nebylo přistoupeno.

Navíc se ve Vlašimi lehce zranil Patrik Gedeon. On sám předvedl dobrý výkon, ale závěr utkání už dohrával se sebezapřením. V Českém Dubu, kde v sobotu dopoledne hrajeme, tak nebude trenérovi k dispozici. Ovšem už za týden doma by zase hrát měl. Před zápasem s Jabloncem „B“ jsou na marodce i další hráči – Čonka, Fraga Freta, Břečka a Podroužek. Trenér Štefko nemůže z uplynulého fiaska vyvodit závěry v tom smyslu, že by překopal sestavu. Kádr Chmelu je totiž velmi úzký a za stavu čtyř zraněných fotbalistů je tak zřejmé, že znovu dostanou šanci ti stejní hráči.

Snad si sami vezmou ponaučení. Náš tým sice není tak kvalitní, ale schopnosti stávajících hráčů jsou rozhodně výrazně vyšší, než předvedli v posledním zápase. Vždyť Šourek i Krejčík si zahráli i první ligu, Trup, Bednář a Heinc druhou… když tomu připočteme ještě Gedeona s reprezentačními zkušenostmi, nenastoupil ve Vlašimi až tak slabý tým, aby dostal desítku! Nezbývá než doufat, že aspoň pro letošní sezonu to byla poslední ostuda.

FKCHMELBLSANY.cz | 21.9.2007 19:31 | 602x přečteno