Blšany vezou ze záchranářské bitvy další porážku

Naděje vkládané do utkání v Třinci zůstaly daleko od naplnění. Domácí tým si   poradil v důležitém utkání výborně a získal tři body za výhru 2:0. Náš tým jede   domů s prázdnou a dlouhá cesta bude dobrou příležitostí pro hráče, aby se   zamysleli nad svým výkonem.

Za nepříliš pěkného počasí se utkaly dva týmy bojující o záchranu. Před zápasem patřila Třinci 11. příčka v tabulce, Blšany byly poslední se ztrátou 6 bodů na soupeře. Mírným favoritem utkání tak byli domácí. Našemu týmu chyběl distancovaný Bogdanov, jinak měl trenér Bičovský volnou ruku při výběru hráčů do základní sestavy.

První poločas začal aktivněji Třinec, ale dlouho nebyl nebezpečný. Hra se v úvodu odehrávala hlavně ve středu hřiště bez vážnějších šancí. Fotbalové ticho prolomil až v 19.minutě náš útočník Kožíšek, když trefil z poměrně malé vzdálenosti tyč branky domácích! Zdálo se, že smůla nás bude provázet i ve třetím zápase jara, ale brzy se ukázalo, že tomu tak není. Už ve 23.minutě totiž pro změnu břevno zachránilo Chmel od obdržení vlastního gólu, na počátku byl trestný kop domácích. Po těchto vzrušujcích okamžicích se hrálo aktivněji, hlavně ze strany Blšan.

Bohužel snaha našeho týmu vyšla naprázdno a jediným statisticky zachytitelným výsledkem se stala žlutá karta pro útočníka Smejkala. A pak udeřili domácí. V 38. minutě přišla jednoduchá akce, centr z levé strany do vápna proměnil ve vedoucí branku Třince Martinčík. Gól padl téměř ve stejném čase, jako na podzim, kdy Třinec šel do vedení v Blšanech jen o pár desítek vteřin později. Studená sprcha naše hráče neprobudila, naopak na pokraji druhého gólu jsme byli těsně před přestávkou, kdy gólman Svoboda skvělým zákrokem vyrazil trestný kop Kořínka mířící do šibenice.

Přestávku tedy Blšany prožily ve špatné náladě a trenér Bičovský měl co svým hráčům vysvětlovat. Přesto nesáhl ke změnám v sestavě. Ani druhá půle nám ale radost nepřinesla, což zahájil už obdržením žluté karty Pilař. O chvíli později nás však potkala daleko horší událost. Na hranici velkého vápna se dostal ke střele Martinčík a přízemní ranou překonal gólmana Svobodu, čímž posunul vedení Třince na 2:0. Psala se 52.minuta a začalo být zřejmé, že sen o výhře v Třinci se ve skutečnost nepromění. Byl čas bojovat asi maximálně o remízu, i když i ta ležela už hodně vysoko.

Kouč Bičovský pak přece jen využil možnosti střídání. V 58. minutě stáhl Rosu a Rosenda, na jejichž místo přišli Jedinák s Brazilcem Andreiem. Na hře se to projevilo, Chmel postupně začal přebírat iniciativu a pokoušel se stále více změnit skóre ku vlastnímu prospěchu. Posledním oživením se stal v 65.minutě Ondřej Šiml, jenž nahradil Krejčíka. Jenže čas běžel a naši hráči si stále nebyli schopni vytvořit potřebný tlak, který by vyústil aspoň v brankové příležitosti. Aspoň v 85.minutě měl náš tým k dispozici trestný kop, postavil se k němu Andrei a provedením nezapřel brazilskou krev. Jeho pokus olízl břevno branky Vreštiaka.

To bylo ale vše, co náš tým předvedl. Zaslouženě prohrál 0:2 v Třinci a zůstává poslední v tabulce. Pokud příští týden nevyhrajeme doma nad Hlučínem, bude už naše situace velmi kritická!

18.kolo II. ligy, Třinec, 24.3.2007, sobota 10:15

Fotbal Třinec – FK Chmel Blšany 2:0 (1:0)

BRANKY: 38.Martinčík, 52.Kořínek

ŽK: Smejkal, Pilař