FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM Z ÚSTECKÉHO KRAJE

Blšany se pokusí využít problémů Slavie

SK Slavia Praha V neděli v podvečer může být rozhodnuto o našem historicky prvním sestupu z první ligy. Odvrátit tuto hrozbu může Chmel tím, že na domácím hřišti porazí pražskou Slavii, která teď zažívá také těžké období.

Nedělní utkání bude skutečně soubojem v současné době neúspěšných. Blšanům už se takřka ztratila naděje na záchranu, Slavia zase přichází o možnost uhrát druhé místo v tabulce. Naposledy ve středu pražané podlehli doma Liberci a na protest proti výkonu rozhodčího Járy dokonce na 20 minut opustili hřiště! Událost v současnosti řeší disciplinární komise ČMFS. Slávisté se mezitím snaží vybojovat aspoň třetí příčku v tabulce zaručující Pohár UEFA. Motivaci tedy mají obrovskou. Chmelaři také nemají důvod utkání odchodit- výhra by nás mohla znovu vrátit do hry o záchranu.

Blšanský trenér Bílek konečně může přemýšlet o poskládání sestavy, protože má k dispozici všechny hráče s výjimkou útočníka Pešíra, který k nám přitom v zimě přišel právě ze Slavie. Chytat může Slavík, ač je kmenovým hráčem Slavie a u nás nyní jen hostuhje. Vrátí se i záložník Devátý, který v Teplicích chyběl pro karty. Slavia je na tom daleko hůře- pro utkání s Blšany je vykartovaný krajní záložník Krajčík (červená karta) a obránce Dosoudil (žluté karty). V poslední době měli sešívaní mnoho zraněných a není úplně jasné, kolik z nich už bude v neděli připraveno zasáhnout do utkání.

Vzájemné zápasy se Slávií jasně hovoří pro našeho soupeře. Z patnácti vzájemných zápasů jich Slavia deset vyhrála, tři skončily smírně a dvě výhrou Blšan. To poslední vítězství přišlo už před pěti lety, ale poslední dva vzájemné zápasy se hrály na Strahově a skončily pro nás dobrou remízou 0:0. Tentokrát se oba týmy pokusí vyhrát, ale favorit jasný není. Sázkové kanceláře vypsaly vyrovnané kurzy, jen velice mírně favorizují hosty.

Neméně důležité pro nás budou víkendové zápasy dalších zachraňujících se celků. Již v sobotu přívítá Jihlava Olomouc a Slovácko Příbram. V neděli se kromě našeho zápasu odehraje i duel Plzně v Ostravě a Brna s Mladou Boleslaví. Pokud nám budou tyto výsledky přát a zároveň dokáží naši hráči porazit Slavii, tak by ještě mohla být poslední dvě kola pro nás zajímavá.

Nadcházející zápas se hraje v neděli 30.dubna od 15:00 a vyzýváme tímto všechny fanoušky Chmelu, aby svůj tým přišli podpořit v těchto těžkých chvílích na stadion a fandili. Pokud se přesto na zápas nedostavíte, můžete bitvu prožívat u našeho tentokrát podrobného online přenosu. Těšíme se v neděli.

Oficiální stránky soupeře: www.slavia.cz

FKCHMELBLSANY.cz | 28.4.2006 11:50 | 498x přečteno

Komentáře

Komentáře nejsou pod tímto článkem povoleny.

Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 23.7.2019 4:54:59