Blšany padly v Plzni, ale až po vyloučení Japana

Porážkou 0:2 vstoupil Chmel do jarní soutěžní sezony. Náš tým ale předvedl velmi   sympatický výkon, hlavní příčinou porážky bylo vyloučení našeho hráčů, takže více než   polovinu zápasu jsme odehráli o 10 lidech. AKTUALIZOVÁNO + FOTO

Naše mužstvo jelo do Plzně s cílem pokusit se o bod nebo o zázrak a vyhrát. Situace v tabulce totiž je tak tristní, že žádný zápas nejde vzít jako odpočinkový.

Blšany rozhodně nepředvedly špatný výkon a se soupeřem hrály vyrovnanou partii. Rozhodujícím momentem bylo poměrně přísné vyloučení Japana ještě před přestávkou. Ve druhé půli již oslabené Blšany nestíhaly, přestou dlouho držely příznivý výsledek. Nakonec ale Chmel dva góly dostal a vracel se domů z prázdnou.

Nejlepším hráčem Blšan podle diváků byl Škultéty na kterého rozhodčí nepotrestal likvidační faul.
Za naše mužstvo nastoupili překvapivě Honzové Klasna a Poláček. Oba už jsou fanouškům Blšan dobře známí.

Kvalitní terén a ideální fotbalové počasí přivítalo sobotní dopoledne aktéry na hřišti v Plzni. A již samotný začátek naznačil, že v utkání půjde o hodně. Ani jeden ze soupeřů nemá body na rozdávání, přesto se hrál oboustranně ofenzivní fotbal. První větší příležitost měli hosté v 8. minutě, kdy Jendruščák zahrával trestný kop, ten se ale stal kořistí pozorně hrající obrany Viktorie. O tři minuty později prověřil dalekonosnou střelou plzeňského gólmana Krbečka Vojtěch Trup. Ve 14. minutě mohli jít do vedená domácí fotbalisté. Po samostané akci se dostal na dostřel blšanské branky Dvořák, místo střely volil centr na Mudru, ale jeho záměr Ivanka Vystihl. Aktivně hrající Dvořák neuspěl ani v 17. minutě, kdy zahrával trestný kop. Prostřední pasáž první části potom přinášela především hru uprostřed hřiště, kdy si ani jeden ze soupeřů nevytvořil vážnější šanci. A protože ani Tesařík na straně Blšan a Presl na straně Viktorie nezakončili, na stavu se stále nic neměnilo. Ve 42. minutě fauloval Thomas Cristiano pronikajícího Presla a od rozhodčího Ochotnického uviděl za svůj zákrok zezadu červenou kartu.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí fotblaisté, vytvářeli si tlak, ale na branku se čekalo až do 70. minuty. Brankář Blšan Ivanka stačil střelu Trantiny pouze vyrazit a Presl dorážkou otevřel svojí premiérovou brankou ve svém premiérovém startu v ČFL skore – 1:0. O deset minut později se stav opět měnil. Centrovaný míč brankář Ivanka neudržel a pohotový Bárta zvýšil na – 2:0. V závěru mohli výsledek ještě upravit nejprve Mudra, ale jeho střela mířila do náručí našeho golmana. Pět minut před závěrečným hvizdem minul míč v ideální pozici Leitl, když si naskočil na centr Bárty.

( citováno z www.fcviktoria.cz )

Situace v tabulce se pro náš tým po tomto zápase opět zhoršila. Vyhrála Příbram „B“ a v tuto chvíli je ztráta Chmelu na nesestupovou pozici 10 bodů. Za týden přivítáme v Blšanech silnou rezervu Sparty, která nám na podzim, resp. v srpnu, nadělila „sedmičku“.

FK Viktoria Plzeň „B“ -FK Chmel Blšany 2:0 (0:0)

BRANKY: 70.Presl, 80.Bárta
ŽK: Veleba, ???
ČK: 42. Japan
ROZHODČÍ: Ochotnický – Dobrý, Fišer
DIVÁCI: 200

SESTAVA PLZNĚ B: L.Krbeček – Trantina, Bauer, Süsser, Smola – Mudra (60. Leitl), Staněk, Šiml, Bárta, Dvořák (87. šuranský) – Presl (90. Bešta). Trenéři F. Sluka, Skála

SESTAVA BLŠAN: Ivanka- Řehák, Thomas, Poláček (73.Klasna), Tesařík, Škultéty, Trup, Veleba, Jendruščák, Suchý, Veverka.Trenér Zákostelský.

FOTO: www.fcviktoria.cz

FKCHMELBLSANY.cz | 15.3.2008 19:34 | 610x přečteno