Blšany ovládly derby a jsou jediné s plným počtem bodů

BLŠANY (jt) – Blšany si v okresním derby poradily s okresním rivalem z Loun a po čtyřech kolech jsou jako jediný tým v Krajském přeboru s plným počtem bodů.

Trenér Němec měl k dispozici kompletní kádr z posledních utkání. Už je jasné, že nemůže do zálohy počítat se Zdeňkem Houšteckým, který je plně vytížen ve Viktorii Žižkov. Hosté nastupovali stéle bez zraněného Jamricha v obraně.

První dvacetiminutovka přinesla bojovný fotbal, který se odehrával spíše ve středu pole. Oběma celkům chyběla finální přihrávka do prostoru. Individuálně to zkusil blšanský Nový, ale R. Němec jej vytlačil z úhlu a střela šla hodně vedle. Na druhé straně se po nedorozumění obrany dostal do šance Köchrt, kterého situace zaskočila a nedokázal ani zakončit, ani odcentrovat. Ve 23. se ocitl ve velké šanci lounský Minařik, ale s jeho nedůraznou střelou si Lipš poradil, stejně jako s jeho dalším pokusem po úniku po levém křídle. Běžela poslední minuta první půle, R. Němec přišel v rohu pole o míč, který Siegl ml. pohotově odcentroval do malého vápna, kam si naběhl zcela nekrytý Pilař a gólem do šatny zajistil domácím vedení. Po rozehrání rozhodčí Sabo poločas ukončil.

Úvod druhého poločasu patřil pro změnu hostům. V 51. zahrávaly Louny na roh, který rozehrály nakrátko, Střelec odcentroval a V. Suchý hlavou překonal bezmocného Lipše. To domácí vyburcovalo a přidali na důrazu. V 65. pálil z dobrých 25 m těsně nad Rollinger. O tři minuty později ho napodobil na druhé straně Střelec, ale i on mířil lehce nad. Chmelaři se více tlačili před branku hostí a tlak přinesl ovoce. V 71. zahrával Prückner trestný kop, který trefil excelentně a zvýšil na 2:1. V 73. zatáhl míč do vápna Siegl ml., zpětnou přihrávkou našel Krejčíka, ale jeho střele před brankovou čárou se postavil do cesty R. Němec. K odraženému míči se ještě dostal střídající Husák, ale pálil nad. V 80. se pokusil Husák přelobovat Číže, ale ten jeho úmysl vystihl. Velkou šanci vyrovnat měl v 83. střídající Hadač, který ale souboj s Lipšem u pravé tyče prohrál. Poslední příležitost skórovat měl v utkání Husák, pět minut před koncem ale jeho pokus Číž zlikvidoval.

„Dnešní utkání bylo svou kvalitou zatím nejlepší, které jsme odehráli. Pro nás hodně podobné tomu v Modré. Nevyužíváme vytvořené šance a hlavně ztrácíme spoustu balónů ve středu pole a to nás pak stojí hodně sil. Potřebovali bychom ještě jednoho kvalitního záložníka k Tomáši Pilařovi“ hodnotil utkání trenér Blšan, Josef Němec.

V dalším kole jedou Chmelaři do Horního Jiřetína, který zatím hledá svou někdejší fazónu. Louny budou hostit druhý tým tabulky z Krupky.

FK Chmel Blšany – FK Louny 2:1 (1:0)

Branky: 45. Pilař, 71. Prückner  – 51. V. Suchý.

Rozhodčí Sabo, Trégr, Bouma, ŽK 2:3; 120 diváků

Blšany: Lipš – Lanz (68. Ferstel), Rollinger, Krejčík, Zahálka – Farář, Prückner (84. Kalanin), Pilař, Macek – Nový (57. Husák), Siegl ml.

Louny: Číž – Matyáš, V. Suchý, R. Němec, J. Suchý (83. Zelinka) – Minařík (71. Hadač), Říha, Lazarik, Köchrt – Střelec, Karban.

FKCHMELBLSANY.cz | 1.9.2013 20:30 | 721x přečteno