Ani v Bystrci se nedařilo, utrpěli jsme další porážku 0:2

Čtvrtou porážku v řadě utrpěl Chmel na předměstí Brna. Dvě branky Simra na   začátku a na konci utkání rozhodly o tom, že tři body vybojovala domácí Dosta Bystrc.   Naše pozice v tabulce už tak začíná být dosti kritická…

Chmel do zápasu nastoupil opět bez zraněného kapitání Jana Poláčka. Z obvyklých jmen chyběl na trávníku ještě Čonka, Psohlavec nebo Šiml. Vzhledem k situaci v tabulce pro nás bylo nutné hlavně neprohrát. Utkání se hrálo za aprílového počasí, hned na začátku byl stadion skropen velmi silnou přeháňkou a trávník hodně nasákl, což zabraňovalo kombinační hře. Oba týmy se proto hodně snažily více než jindy hrát vzduchem.

Bohužel, hned úvod zápasu nám nevyšel. Už krátce po výkopu musel vyběhnout Raba, aby zabránil rýsující se šanci, do níž se už dostával Simr. Ovšem za tři minuty se domácí dočkali a vstřelili vedoucí branku na 1:0, trefil se Ondřej Simr, útočník s prvoligovými zkušenostmi, hostující z Brna. Naši hráči se ihned snažili odpovědět, už z protiútoku se uvolnil Bogdanov, zamířil si to sám na brankáře Dosty, ale obráce Schuster ho o míč čistým skluzem připravil. Ve 14 .minutě se před brankou Bystrce objevil nekrytý Heinc, ale jeho hlavička mířila těsně mimo. Za chvilku pak Štípek dostal přihrávku za obranu, ale obrana domácích si ho včas pohlídala.

Dosta se po chvíli oklepala a zase začala útočit. Domácí Smutný dobře našel útočníka Simra, ale ten přímo před Radou zvolil jen střelu do brankáře a tak gólu nedosáhl. Další minuty byly ve znamení převahy Bystrce, které zřejmě prospělo sluníčko, které se postupně prosadilo na obloze. Zato Chmel se prosadit nedokázal. Na tuto skutečnost reagoval trenér Bičovský tím, že neobvykle ještě před poločasem, ve 39.minutě, stáhl ze hry Benka a nahradil ho záložníkem Davidem Čonkou. Nejhezčí okamžik v podání našeho týmu pak přišel ve 41.minutě, přímý kop zahrál Jedinák, ale jeho pěknou střelu vytáhl efektním zákrokem gólman Hrubý na rohový kop. Poločas tak skončil 1:0 pro domácí Bystrc.

Druhý poločas začal vyrovannou hrou, více se bojovalo, a tak přibylo žlutých karet, naopak ubylo šancí. Některé karty byly dost zbytečnéí, např. náš Čonka si ji připsal se gól vědomě „vstřelený“ rukou. Hru komplikoval déšť, který se v průběhu druhé půle znovu spustil a byl dost silný. Blšany se navzdoiry tomu snažily vyrovnat a stále více vysunovaly útočnou formaci. Trenér Bičovský poměrně brzy spotřeboval svá střídání, nejprve vyměnil při druhém Heince a nahradil ho Krejčíkem, poté v 70.minutě poslal na hřiště hrotového útočníka Psohlavce místo Flaišmana. Ale velké šance na vyrovnání bohužel ani po tomto tahu nepřicházely.

Naše musžtvo v závěru otveřelo vrátka a toho patřičně využívala Bystrc. V 82.minutě se po rychlé akci dostal k míči v dobré palebné pozici Simr, ale těsně minul branku Filipa Rady. Jenomže naše stále otevřenější obrana nakonec stejně kapitulovala. V 87.minutě domácí Bystrc po několika neúspěších využila brejkovou situaci, zvýšila své vedení na 2:0 a bylo rozhodnuto. Poté už si jen Bystrc pohlídala konec utkání, naopak Blšanům ještě přibyla žlutá karta, kterou obdržel Petr Loos. V nastaveném čase tak už nebylo co řešit a Blšany opět vyšly naprázno jak bodově, tak i gólově.

V tabulce jsme se usadili na posledním místě tabulky. S 10 body na kontě jsme už jasně poslední a zbytek týmů nám začíná unikat. Náš dnešní soupeř má 13 bodů a posunul se na předposlední místo…

FC Dosta Bystrc – FK Chmel Blšany 2:0 (1:0)

BRANKY: 5. Simr, 87.Simr

ŽK: Hlavatý, Vojtíšek – Jedinák, Heinc, Čonka, Loos