1. FC udolalo divizní Blšany

Dvakrát se fotbalisté 1. FC v minulém týdnu vypravili do Blšan, aby sehráli přípravné utkání. V prvním případě podlehli Sezimovu Ústí 0:2. Ve druhém pak zdolali divizního nováčka FK Chmel Blšany 3:2.

Duel s divizním týmem se nevyvíjel podle představ trenéra Juraje Šimurky. Jeho svěřenci prohrávali ve 47. minutě už 0:2.
„První půle i úvod té druhé nebyly z naší strany dobré. Chyběla nám přesnost. Nasazení i koncentrace,“ ohlížel se kouč za vývojem střetnutí. V sestavě domácích nastoupil Horst Siegl, v záloze pro tentokrát nahradil exsokolovského Pilaře exžižkovský Stracený. Karlovy Vary se poprvé prosadily až v 63. minutě, a to zásluhou Lukáše Hrubého, který po průniku do pokutového území propálil domácího gólmana. O minutu později už bylo vyrovnáno. Jaroslav Nerad se nejlépe orientoval ve zmatku před domácí svatyní a pohotově dorazil míč za záda gólmana Kratochvíla. Ten měl v následujících minutách plné ruce práce. V 69. a 70. minutě se vyznamenal při dvou vyložených šancích hostí. Konkrétně se jednalo o jednu dalekonosnou dělovku a podruhé o samostatný únik. Jenomže po několika málo vteřinách kapituloval potřetí. V končící 70. minutě byl autorem vítězné branky Domin, který je v lázeňské metropoli na hostování ze Sokolova. O šest minut později se ještě míč proběhl po blšanské brance, ale to už bylo z utkání vše. „Dokázali jsme zlepšit hru. V poslední půlhodince jsme domácí jasně přehráli a dali hned tři branky. Myslím si, že Blšany závěr utkání nezvládly kondičně,“ dodal Juraj Šimurka. Následující týden bude pro karlovarské fotbalisty jako ty předtím. Trénink na hřišti v Doubí budou střídat výběhy do lesa a posilovna. „Tím se završí kondiční část přípravy, potom budeme už jen dolaďovat. Tečku za ní udělá pohárové utkání,“ plánuje karlovarský kouč.

FK Chmel Blšany – 1. FC Karlovy Vary 2:3 (1:0)
Branky: 19. Novák, 47. Chorvat – 63. Hrubý, 64. Nerad, 70. Domin.

Zdroj: http://karlovarsky.denik.cz/…0110724.html

FKCHMELBLSANY.cz | 25.7.2011 15:04 | 621x přečteno