Příprava Pragochmelu Léto 2011

2.hý ročník Světického turnaje

Opět na rok a chlup přesně jsme se zůčastnili turnaje ve Světicích na přírodním pažitu. Loni z naší účasti byla jedna branka, a vyhraný zápas 1:0 o poslední místo. Letos jsme tam jeli v kompletním složení a hlavně si to užít! Hráli jsme ve skupině B a ta byla nalosována takto:

SKUPINA A
1. Jirka Lipár – Pragochmel Blšany
2. Honza Kykal – Starci na chmelu
3. Tomáš Hrouda – Pivoňky
4. Eda Hais – Pražský hejskové
5. Vokurky
V Prvním zápase jsme nastoupili proti mužstvu organizátora turnaje (Starci na Chmelu).
 Soupeř vždycky vedl, ale my jsme dotáhli nejdřív gólem Dominika Lipára a pak Křiva proměnil akci které vyplynula z faulu na něj.
Utkání jsme mohli i vyhrát ale v poslední minutě zneškodnil brankář soupeře tutovku jak Domčovi, tak Bennymu s Radimem.
Toto utkání jak se později ukázalo, bylo klíčové pro čtvrtfinále. Zápas zkončil tedy spravedlivou remízou 2:2

V druhém zápase jsme nastoupili proti týmu Vokurky, který se dotvářel v průběhu turnaje. Soupeř se dostal střelou do šibenice do vedení. Ale pak začal tempo zápasu diktovat Pragochmel a stav byl do poločasu 2:1, kdy skóre 2ma zásahy otočil Radim.
 Soupeř pak opět vyrovnal, ale poslední slovo měl opět Dominik a náš tým vyhrál 3:2.

Do třetího zápasu jsme nastoupili proti Pivoňkám, se kterýma jsme prohráli 1:5. jedinou naší branku vsítil Lukáš Andras.

V posledním zápase ve skupině jsme vyzvali tým Pražských Hejsků. Soupeře jsme přehráli 5:3, kdy dva góly vsítil Benny, jeden Kuba Macháček na který mu nádherně přihrál Láďa ,jeden Foppa po nádherné akci , kterého jsme si pujcili od Jahyho z Cuba Libre za zraněného Křívu. Poslední slovo měl opět Dominik který utnul snahu soupeře o vyrovnání.

Tabulka v naší skupině byla zamotaná. Jelikož z 5ti týmů měli všichni stejně bodů (7) až na Pražské Hejsky (0), tak o pořadí ve skupině rozhodlo skóre.
Bohužel náš tým měl nejhorší skóre ze 4 postupujících a tak narazil ve čtvrtfinále na tým Labuť.
Tým poskládaný z hráčů, kteří spolu pravidelně trénují a někteří z nich prošli i Pražskými kluby (Slavia, Žižkov).

Čtvrtfinále tedy jednoznačně vyznělo pro soupeře 6:0.

Děkuji všem hráčům za perfektně odehraný turnaj, všem se nám tam líbilo, ikdyž ke konci docházely síly.

Dále bych chtěl moc poděkovat za vzájemnou spolupráci s týmem Cuba Libre!

Tabulka střelců

3× Dominik Lipár
2× Michal Beneš
2× Radim Lukáš
1× Lukáš Andras
1× Jan Křivka
1× Petr Hromádko
1× Jakub Macháček

Ohlédnutí za pohárem PSMF

I letos se naše družstvo zúčastnilo letního poháru PSMF.

Náš tým byl nalosován do 5.té skupiny.
Našimi soupeři byli: Hedonis FC ( 2 PKL)
Tatarský Biftek (7 Liga)
Viktoria Bítovská VET A (3 Veteránská liga)
Milenium Praha FC ( 5. liga)
The Best of England (7.liga)

Pro pohár byl náš tým posílen o mého redaktorského kolegu Ivana, hrající 4 HL a dále jsme vyzkoušeli pár nových hráčů a starých tváří: Jahy, Rudla, Dominik.

Pragochmel – Hedonis 12:2 Novák, Bureš

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Hedonisu roznesl nás 12:2 ( Novis, Bureš), utkání jsme si svojí nedůsledností v obraně prohráli sami.

Pragochmel – Tatarský Biftek 4:4 (0:1) Lipár D, Spazier,Pitra, Andras).
Druhé utkání jsme za deště absolvovali s Tatarským biftekem.

Soupeř spadl do 7mé  ligy. Poločas byl z naší strany odehrán dobře, prohrávali jsme ho 1:0, kdy gól vsítil soupeř nekrytý ze třetí vlny.
Do poločasu mohl srovnat Andy, kterému nádherně naservíroval míč před ležícího brankáře Domča, ale Andymu střela nesedla.

V druhém poločase začlo silně pršet a my převzali iniciativu, Andy srovnal, následně se soupeř dostal opět do vedení. Další gól přidal po pěkné souhře s Andym Dominik, ale soupeř znovu odskočil na rozdíl branky, Richard srovnával s přímáku, ale soupeř znovu utekl.
Poslední slovo měl ale opět Pragochmel, který Martinem Pitrou vyrovnal. Mohli jsme i zvítězit, soupeř dohrával po ataku rozhočího o jednoho muže v poli a mohl  dohrávat s menším počtem hráčů. Minimálně ještě jeden měl být vyloučen

Pragochmel – The Best of England 6:0

Třetí utkání jsme měli sehrát s Best of England, soupeř se bohužel nedostavil, takže jsme vyhráli 6:0)

Pragochmel – Viktoria Bítovská 2:4 (Svoboda, Vojíř)

Předposlední utkání nás čekalo s Veterány. (Klíčové utkání)

Veteráni se dostali do vedení po chybě obrany, ale do poločasu srovnal po kombinaci s Martinem Ptáčkem Svoboda.
Ve druhém poločase se dostali veteráni do vedení 2:1, kdy následně srovnal Vojíř. Ovšem veteráni udeřili a přidali ještě 2 góly.
Ikdyž Pragochmel měl spoustu šancí na zvrat zápasu, bohužel neuspěl.
Góly mohli dát Stacho, Andy a Aleš, bohužel jsme nastřelili brankovou konstrukci nebo výborně zachytal gólman.

Pragochmel – Milenium Praha FC 8:7 (Lipár D., Andras, 3× Kalenda, Martínek, 2× Novák)

Do posledního utkání jsme nastoupili proti  týmu Milenium Praha, hrajícího 5tou ligu. Poločas jsme zvládli celkem úspěšně, vyhráli jsme ho v poměru 6:2. Kdy góly vsítil Dominik, Novák, Aleš, 3× Kalenda.
Do druhého poločasu se obrana vrátila do stavu při prvním utkání poháru PSMF, takže soupeř se dostal do vedení 7:6.
Pak se, ale dostal ke slovu opět Pragochmel, kdy Andy srovnal a Novák dal vítezný gól.

Účinkování v poháru, tedy můžu hodnotit jako výborné, kdy jsme si poradili se soupeři hrající 5 a 7mou ligu.
Bohužel postup do další fáze  turnaje nám utekl o bod. Z každé skupiny postupovali první tři týmy do Memoriálu, a ke kýženému postupu nám chyběl právě jeden bod. Oproti loňské účasti v poháru kdy jsme měli pouze 1 bod na svém kontě je to výborný vstup do Podzimní sezóny.

psmf
Všechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 23.5.2017 10:58:41