FK CHMEL BLŠANY, FOTBALOVÝ TÝM KRAJSKÉHO PŘEBORU

Historie Pragochmelulogo

DĚJSTVÍ PRVÉ – ZROD MYŠLENKY

   Začátky se datují do května 2008, kdy napadla při posledním zápase FK Chmel Blšany tři zúčastněné fanoušky myšlenka založení mužstva, které by šířilo věhlas klubu od chmelnic i v pražské amatérské fotbalové lize, v legendární Hanspaulce.
   Začali jsme se ještě s několika dalšími fanoušky (nábor fungoval na stránkách Chmelu Blšany) občasně scházet. Po pár trénincích na hřišti Keplerova gymnázia a na Novoborské, ke které se váže i jedna z prvních humorných situací. Nikdo z přibližně šesti účastníků tréninku totiž neměl s sebou míč. Nakonec vše vyřešila nouzová koupě patrně dlouho vyřazeného balonu ze střížkovského fotbalového klubu. 

DĚJSTVÍ DRUHÉ – POČÁTEK KONCE

   Brzy na to nadešel čas prvního zápasu. Jako tým plný nezkušených nováčků neznalých poměrů v Hanspaulské lize třetího tisíciletí jsme si naivně představovali, že proti mužstvům pupkatých dědků máme naděje na postup, ale realita byla značně odlišná.V prvním zápase jsme prohráli 3:1, přesto po tomto zápase stále panovala vcelku optimistická nálada, která však s každým dalším zápasem mizela v nenávratnu.
   Přišel druhý zápas proti Beach Attacku, který nás přejel 5:0. Pozápasová analýza, kterou jsme provedli ve vinárně, kam jsme šli na pivo, které neměli, se pak stala terčem posměšků ze strany soupeřů.
   Dále následovali zápasy proti Codeinu a týmu Disco Dream (ten jsme nakonec vyhráli kontumačně, což byla jediná výhra v soutěži). Jelikož se výsledkově nedařilo i v dalších částech soutěže, což se negativně projevovalo i na atmosféře v týmu, začala se nezávisle na sobě v hlavách Jiřího Lipára a Marka Plachého rodit odvážná myšlenka.

DĚJSTVÍ TŘETÍ – ROZPORY GRADUJÍ

   Atmosféra v mužstvu už začínala být naprosto zřejmá a neúnosná. Přichází zápas proti Krokodýlu Vršovice. Atmosféru v týmu nepodpořili Lipi se svým sebekritickým článkem, vedoucí Dan svým neobjektivním zhodnocením dosavadních výkonů a značné pochybnosti o kapitánských schopnostech Martina Štrose.
   Touha vyhrát zápas nejspíš přispěla k tomu, že se nám 5 minut před koncem podařilo vyrovnat na 2:2. Pak ale naprosto nepochopitelně začal tým namísto udržení skvělého výsledku tlačit do útoku, za což zaplatil dalšími třemi brankami. Naprostá ignorance taktiky se týmu krutě vymstila, navíc opět vyvolala značné neshody.
   Při následné poradě v hospodě  se ustanovila pravidla taková, že trenérem mužstva bude jmenován Marin Jahoda, kapitánem bude stále Jiří Lipár, počínaje příštím zápasem bude na každý zápas sestavena nominace podle trenéra (tj. 8 hráčů na zápas a zbytek nechoďte) a hráči budou po zápase známkováni.
   Všechny tyto události jen prohlubovaly názorové rozdíly mezi částmi mužstva.

DĚJSTVÍ ČTVRTÉ – ROZŠTĚPENÍ KLUBU

   Po zvolení trenéra jsme pod jeho vedením absolvovali jeden!!! trénink, tím se tato aktivita po zbytek podzimu uzavřela. Známkování po zápase vypadalo po většině zápasů stejně. Nejhůře hodnocenými, a tedy logicky nejslabšími hráči byla vytrvale označována dvojice Lipár – Plachý. Po zápase s Parukářkou, který jsme prohráli 1:4 (mimochodem první poločas jsme odehráli proti pouhým pěti hráčům soupeře), oba zmínění oficiálně týmu sdělili, že z něj po podzimu odchází. Argumentovali jsme tím, že dva nejslabší hráči týmu dle hodnocení stávající mužstvo výrazně neoslabí. Společně pak začali spřádat první představy a plány o budoucím b-týmu. Dle hesla, že se chceme především fotbalem bavit, a nemyslet jen na postup a ukojení vlastních fotbalových ambicí.
   Po zápase s Pivní pohodou odchází náš nejlepší útočník Tomáš Stacho. Znechucen atmosférou, a tim „jak všichni lezou Jahodovi do prdele“, což nás jen utvrzuje ve správnosti našeho rozhodnutí.
   Svůj poslední zápas odehrají Lipár i Plachý shodně v zápase s týmem R.I.P., výsledek 0:15 už nás příliš netrápí.
   Jak se později dozvídáme, nejsme jediní, kdo v áčku skončil. Kariéru posléze přerušuje i výborný hráč Petr Ouhrabka, stejně jako slovenská posila Tomko.

DĚJSTVÍ PÁTÉ – KONEC STARÝCH ČASŮ

   „Přípravný výbor“ b-mužstva ve složení Marek Plachý, Jiří Lipár si rozdělil úkoly. Zatímco prvně jmenovaný si vzal na starost organizační záležitosti, Jirka využil svých známostí a kontaktů pro tvoření hráčského kádru. Přes určité komplikace jsme začali každé pondělí trénovat a skutečně tak realizovat nápady a plány, pro které jsme v a-mužstvu nikdy nezískali podporu, a proto se je nepodařilo prosadit a uskutečnit. 

DĚJSTVÍ ŠESTÉ – BÉČKO HLÁSÍ NÁSTUP

V historicky prvním mistrovském utkání jsme slavili výhru nad 5 plus 1 statečnými. Celkově jsme prožili fantastický vstup do hanspaulské ligy. V úvodních čtyřech kolech jsme slavili třikrát vítězství.  Počáteční euforie se začala s přibývajícími porážkami vytrácet. Ve zbytku sezóny jsme pokaždé po skončení zápasu odcházeli se sklopenými hlavami. Oporami byli pochopitelně hráči, kteří prošli blšanským fotbalovým klubem. Bednář, Hofman, Vlk sice dohromady nastoupili jen osmkrát, ale podařilo se jim nastřílet 14 branek. 

Tým se v průběhu sezóny dost obměnil. Hráči, kteří nastupovali v prvních zápasech, přestali postupně z různých důvodů docházet. Bednáře, Rendla a Vlčáka nahradili Rob Knobloch, Tomáš Svoboda a David Kopřiva. Věřili jsme, že takto přestavěný tým zůstane pohromadě, a zároveň najde cestu zpět k úspěchům.

 

DĚJSTVÍ SEDMÉ – ŽLUTÉ TRÁPENÍ

První sezóna skončila daleko za původními ambicemi. Předsezónní neskromná slova o postupu se bohužel nenaplnila. Vedení muselo přiznat, že desáté místo s pouhými 3 výhrami z 11 zápasů je oprávněné. Tým střídal lepší výkony s horšími. Smolně prohrané zápasy s Repeťáky, Suchou dásní a pRaggou Urquell střídaly jednoznačné debakly s Los Muchachos, Seniory Praha B a Gekadem. Zápas s posledně zmíněným byl ale zajímavým zážitkem. Nejen díky početné gekadovské fanouškovské základně, ale také díky asistenci na pozápasových postupových oslavách soupeře.

 

DĚJ OSMÝ – POKUS O REPARÁT

Předsezónní letní příprava probíhala ve zličínském fotbalovém areálu. Organizaci mužstva převzalo nově vzniklé občanské sdružení Pragochmel,o. s. Kromě tréninku jsme si pozvali několik soupeřů, mezi jinými i Gekad, posledního soutěžního soupeře a novopečeného účastníka sedmé hanspaulské ligy. V tomto zápase jsme předvedli, čeho je Pragochmel schopen a po kvalitním výkonu zvítězili 5:3.

Poučeni z velkohubých prohlášení před jarní sezónou, vedení tentokrát stanovilo sezónní cíle mnohem skromněji. Základem bylo zopakování jarního výsledku, jakékoliv jeho vylepšení pak příjemným bonusem. Bohužel jakkoliv jsme na jaře skvěle sezónu začali, na podzim byl náš vstup velmi ostudný.

První zápas proti Rošambu. Tým, se kterým jsme v zimním přátelském zápase neměli nejmenší problém, nás přehrál 4:0. Rozhodujícím faktorem byla naše naprostá útočná bezzubost. V zápase se představily čtyři nové posily. Staří známí Stacho a Maruška Pačesová, a dva nováčci Olís Pexová a Honza „Bart“ Bartoš.

Další zápas proti Perpetisu byl i přes porážku 4:7 jedním z našich nejlepších. Sešli jsme se pouze v sedmi, navíc v průběhu zápasu náš počet na hřišti poklesl na pět, přesto jsme staečně vzdorovali až do poslední patnáctiminutovky. Následovaly divoké výsledky 3:7, 0:6 a 1:9. Po této prohře se Suchou dásní, tedy s mužstvem, se kterým jsme na jaře dokázali do posledních minut držet nerozhodný výsledek, znepokojené vedení rádo přivítalo nové posily. Beneš, Křivka a exoticky znějící posila Vu Kim Tiep dokázali svými výkony pozvednout celé mužstvo.

 

DĚJSTVÍ DEVÁTÉ – CESTA Z KRIZE (OBAMA’S DEAL)

Skutečně následovaly mnohem uspokojivější výsledky 4:4, 2:7, 4:4, 0:1, 5:3 5:3. Zejména zisk pěti bodů v posledních 4 zápasech, navíc smolná porážka s Lazarethem, ukázaly, že tým nezapomněl vyhrávat. Na druhou stranu výrazně pomohli ke dvěma posledním výhrám hráči Hofmann, Klasna a Vlk. Bohužel ani s jedním z nich nemůžeme pro nadcházející sezónu počítat. 

Zimní přípravu jsme absolvovali v sportovním areálu Hamrsport Braník, jednalo se o kombinaci tréninků a zápasů. Nejkvalitnější zápas jsme odehráli proti týmu Cuba Libre, přesto tyto zápasy nemají přílišnou vypovídací hodnotu. Palčivou otázkou zimního období bylo složení mužstva pro jarní sezónu 2010. Nejprve nám svůj konec a odchod oznámila téměř polovina mužstva, následně si část odpadlíků svůj odchod rozmyslela, a tak nastupují v našem dresu i nadále. Změny v kádru tak nebyly tak rozsáhlé, jak se původně zdálo. Hofmanna a Klasnu, kteří už v našem klubu neměli zájem pokračovat, nahradili Jan Ležák, přezdívaný Johny a Tomáš „Novis“ Novák, který přišel na hostování z našeho partnerského A týmu.

druha-sezona


 

DĚJSTVÍ DESÁTÉ – POTŘETÍ VE STEJNÉ ŘECE

Po velké nespokojenosti se systémem účasti hráčů na zápasech, vedení vytvořilo nová nominační kritéria. Od roku 2010 se navíc udělují ceny pro nejlepšího střelce, pro nejlepšího hráče a cenu věrnosti.  K předání ocenění dojde na Pragovečeru konaného v pátek 27. Srpna 2010.

DĚJSTVÍ JEDENÁCTÉ – BLÍZKÁ SE NA LEPŠÍ ČASY
 

klub zažívá lepší zítřky a připravuje se na vstup do další sezóny HL. V současné době do sezóny číslo 7. V současné době v klubu působí již jen 2 odchovanci Blšansko-Žatecké líhně a to jsou : Jan Ležák, Aleš Martínek a příležitostne Hofmann s Michalem Benešem.

V loni na prvenství krále střelců v celé soutěži útočil Lukáš Kalenda, který za 10 zápasů nastřílel 26 branek. Postup loni „B“ týmu utekl o 3 smolné bodíky. Psala se tehdy sezóna podzim 2011

podzim-2011


DĚJSTVÍ DVANÁCTÉ – PRVNÍ POSTUP
 

Po dalším roce stráveném v osmé lize se tým, omladil, a řekl si jaké jsou jeho cíle, pokusit se postoupit a také padly návrhy na změnu názvu, tým se přejmenoval na Blšany FK a vstoupil do první jarní sezóny pod novým názvem bravůrně, hned v prvním sezóně se mu podařilo postoupit z prvního místa, kdy postup vedl dobře chytající gólman a a také elitní střelec klubu Lukáš Kalenda. V týmu zůstal už jen jeden hráč který prošel Blšanskou fotbalovou akademií. Tým opravdu zaváhal jen v jednom utkání a to bylo v „proklatých“ Stodůlkách s mužstvem Ši Kyo. V této sezóně ukončila své působení v malém fotbale ikona klubu Tomáš Stacho a elitní sniper do vlastních řad Láďa Korbel odjel na stáž do Anglie, ukázat v Chelsea jak se hraje fotbal v Praze za barákem. :D


jaro2013

DĚJSTVÍ TŘINÁCTÉ – POSTUP NO.2?

V další sezóně, tentokrát s názvem Podzim 2013, mužstvo ukázalo že má na to hrát v nejvyších patrech 7mé ligy a vyhlásilo v půlce vydařené sezóny útok na postup. První prohra mužstva v sezóně přisla jak jinak než v „prokletých“ Stodůlkách, kdy tým v oslabené sestavě podlehl Tuscaroře 03 2:0. Po tomto zápase mužstvo opustil Jakub Bugris, který už se rozmýšlel, že kariéru ukončí ve stejné sezóně jako Tomáš Stacho. V přímém boji o postup tým prohrál s Fešáky ve vatě 9:0. A skončil 4.tý, mimo první tři postupové pozice, ale vzhledem k vyrovanné skupině a hodně nasbíraným bodům, které by v jiné skupině bohatě stačily na postup z druhého místa, postoupil jako jeden z nejlepších tři nepostupujících celků do šesté ligy.

podzim-2013

DĚJSTVÍ ČTRNÁCTÉ – POSTUP NO. 3

V sezóně Jaro 2014 tým Blšany FK tedy historicky postoupil do šesté ligy a ukázal, že v ní bude týmům rovnoceným soupeřem. V této sezóně se utkal se starou známou Tuscarorou 03 a opět také s Fešáky ve vatě, za něž nastupuje pravidelně hráč působící v divizních Neratovicích Chrdle.

Hned v první zápase jsme snad odčinili „stodůlkovské prokletí“ a na hřišti ve Stodůlkách jsme po vyrovnaném výkonu porazili Tuscaroru 03. A tímto výsledkem začly být karty v soutěži zdá se rozdány, ale nebudeme předbíhat událostem. Tým Blšan prohrál až v pátém kole s týmem Žalud United, který celkem solidně zatápěl všem týmům ve skupině a i další favority na postup obral o cenné body.Blšany nedokázaly zvrátit nepřiznivý vývoj utkání jako proti Shooters Morava a v oslabené sestavě padly.Jak se později ukázalo byla to jediná prohra v celé sezóně a tým mimo dalších dvou remíz ,s Borcibalonou B (jejichž A mužstvo hraje 1.ní ligu) a s HNK Praha, (kde Blšany otočily během posledních 5.ti minut stav utkání z 0:2 na 2:2 a mohli obrat dokonat z poslední akce, leč se nepovedlo.), již další bodové ztráty nepřišly a jelikož Tuscarora měla na kontě po každém kole stejně bodů jako Blšany, rozhodoval o postavení v tabulce a zároveň a prvním místu v soutěži vzájemný zápas z prvního kola a tak Blšany vyhrály svou skupinu.  Zápas pravdy kromě prvního kola přišel i v kole 7.mém kdy se Blšany střetly s Fešáky a po výborném taktickém a disciplinovaném výkonu oplatily Fešákům prohru z podzimu.

Tým za postupem táhla nová brankářská posila Ferčák a v pohodě hrající Kalenda, který dlouhou dobu útočil na krále střelců celé HL.

Tým se v letní přípravě na patou ligu zúčastní jako každý rok turnaje ve Světicích a Letního turnaje PSMF.

prubehsezony6e

tabulka6e

DĚJSTVÍ PATNÁCTÉ – SOUČASNOST

V sezóně Podzim 2014 tým Blšany FK okusil jaké je to hrát 5.tou ligu malého fotbalu. 

Inu je to trošku vyšší a rychlejší level, ale myslím si že jsme neudělali ostudu, ale pěkně po pořádku.

Poprvé v sezóně jsme našli hřiště, které je všem časově výborně dostupné. Hřiště se nalézá v Pražských Petrovicích.

Hned v prvním zápase nás čekala zkouška ohněm, kde nás vyzval tým Tlakových Galošů, který spadl ze 4.té ligy.

Zápas jsme zvládli parádně , vyhráli jsme 4:1. Premiéru si v našem dresu odbyl Dan Doubek a David Hofman.

Vystřízlivění přišlo hned v dalším kole, kde si všichni hráči vybrali svoji porci štěstí a za první poločas jsme dostali kanára.

Od té doby ale tým zabral a začal se snažit. výborně hrající Hoblinou Jižňák, která nakonec postoupila jsme 2× vedli ale soupeř zvládl vyrovnat utkání.  S Kbelskými Vosami za které nastupuje hráč hrající střídavě první a druhou ligu velkého fotbalu za Jablonec, jsme sice opět prohrávali o 3 branky ale ještě 5 minut před koncem jsme to dokázali držet na nerozhodném stavu 3:3, ale smolně jsme nakonec prohráli. 

S Limitou která byla rozhádaná a zápas nezvládl rozhodčí jsme vyhráli 4:1, kdy se po dlouhodobé pauze konečně prosadil po zranění Dominik.

V dalším kole jsme 2 minuty před koncem prohrávali vyrovnaný zápas s Nikdo Nikde, ale soupeř nás podcenil a my dokázali během dvou minut  zápas vyrovnat a potřebný bod urvat, pak následovaly další tři remízy s Orgasmicem,  Pražskými Lvi a Seans FC C. Kde v prvním a druhém zápase jsme bylo vždy o trochu lepší, ale výsledek byl zasloužený a v zápase se Seans byl naopak o hodně lepší soupeř, který smolně po svých chybách v registracích a nescházení se sestoupil.

V předposledním zápase sezóny jsme dokázali ubojovat výhru se Speciálem Bráník a tím se zachránit a v posledním kole jsme již v omlazené sestavě stvrdili postup soupeři , kdy nám Chvojkovice Brod daly 8 gólů

Tým si nevedl špatně 3× vyhrál, 3× prohrál a 5× odešel neporažen s dělbou bodů a skončil na 6.tém místě díky vzájemnému zápasu s Kbelskými Vosami ve své skupině.

Zimní příprava začíná koncem února na Šancích a drobotina hraje také Zimní turnaj PSMF, kde se postoupilo do dalších bojů ze druhého místa.5a

5a-jak-jsme-hraliVšechna práva vyhrazena | FKCHMELBLSANY.cz | info@fkchmelblsany.cz | XHTML | CSS | 23.10.2017 22:52:15